در شهرستان گنبدکاووس بالغ بر 250 هزار نفر واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند بودند.

به گزارش خبرگزاری موج گلستان ، غلامحسین مهماندوست با اشاره به اینکه صدور کارت ملی هوشمند برای شهروندان عزیز به عنوان یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های اداره ثبت احوال در سال جاری بوده است، اظهار کرد: به دلیل مکانیزه شدن بسیاری از فعالیت‌ها و خدمات در سطح کشور و برآورده کردن بسیاری از نیازمندی‌های اداری با کارت‌های هوشمند ملی این موضوع بیش از گذشته اهمیت پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه در شهرستان گنبدکاووس بالغ بر 250 هزار نفر واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند بوده‌اند، افزود: تلاش ما با اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به ویژه در روستاها و بخش‌های محروم شهرستان بر این بوده است که تمامی واجدین شرایط را برای دریافت کارت ملی هوشمند به میدان بیاوریم.

80 رصد واجدین شرایط در گنبدکاووس برای دریافت کارت هوشمند مراجعه کرده‌اند .

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان گنبدکاووس با تاکید بر اینکه تاکنون بالغ بر 195 هزار و 431 نفر از شهروندان گنبدی برای دریافت کارت ملی هوشمند به مراکز تعیین شده مراجعه کرده‌اند، خاطرنشان کرد: بر این اساس تقریبا بالغ بر 80 رصد واجدین شرایط برای دریافت کارت هوشمند مراجعه کرده‌اند.

مهماندوست با اشاره به اینکه براساس دستورالعمل‌های مصوب کارت‌های ملی قدیمی تا پایان سال جاری اعتبار خواهند داشت، ادامه داد: از ابتدای سال آینده تمامی کارت‌های قدیمی ملی در کشور از اعتبار ساقط می‌شود.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه از ابتدای سال آینده برای هرگونه ارائه خدمات در دستگاه‌های اجرایی افراد بالای 15 سال نیازمند کارت ملی هوشمند هستند، اضافه کرد: توصیه می‌کنم شهروندان عزیز هر چه زودتر برای تعویض کارت ملی قدیمی خود به دفاتر معرفی شده در گنبدکاووس مراجعه کنند.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان گنبدکاووس با تاکید بر اینکه ایستگاه سیار ثبت احوال در مناطق روستایی و صعب‌العبور کار را برای مردم عزیز راحت کرده است، گفت: امیدواریم همه مردم با احساس تکلیف نسبت به تعویض کارت ملی قدیمی خود موجب سهولت در ارتباطات و ارائه خدمات از ابتدای سال آینده شوند.