نماینده ولی فقیه در استان فارس در پیام تسلیتی به مناسبت ارتحال آیت‌الله شاهرودی، وی را منشا تحولات زیادی پس از انقلاب اسلامی دانست.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در پیامی ارتحال آیت‌الله شاهرودی را تسلیت گفت و مرحوم شاهرودی را از چهره‌های برجسته علمی در حوزه‌های علمیّه تشیّع و منشاء اثر و تحولات زیادی پس از انقلاب دانست.

متن پیام به این شرح است:

 

«بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ

استماع خبر ناگوار ارتحال مجتهد عالی‌قدر و مجاهد فی سبیل‌الله حضرت آیت‌الله حاج سید محمود هاشمی شاهرودی اعلی الله مقامه الشریف، موجب تأسف و تألم خاطر شد.

این رهرو امام و مشاور امین رهبری که سالیان متمادی عالی‌ترین مناصب کشور از جمله ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضویت در فقهای شورای نگهبان، ریاست وقت قوه قضائیه و سایر مسئولیت‌های مهم دیگر را عهده‌دار بودند از چهره‌های برجسته علمی در حوزه‌های علمیّه تشیّع و منشاء اثر و تحولات زیادی پس از انقلاب بوده‌اند.

ضمن عرض تسلیت این ضایعه مولمه به حضرت، ولی اللّه الاعظم روحی لمقدمه الفداء، رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله العالی، مراجع عظام، علماء اعلام، حوزه‌های علمیه و عموم مردم شریف، به ویژه خانواده محترم آن به حق پیوسته، غفران و رحمت الهی را برای ایشان از درگاه حضرت حق تعالی مسألت می‌کنم. انشاءاللّه در جوار باری تعالی و در کنار امام راحل (ره)، شهداء و صالحین مشمول الطاف خاصّه خداوند، قرار گرفته باشند.