رییس ستاد بازآفرینی شهری شهرستان اصفهان ازاحداث 5500 واحد مسکونی در محلات هدف بازآفرینی استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، راعی گفت: با توجه به انتظارات مردمی در شهرستان به منظور پیگیری جهت بازسازی و بهسازی بافت های فرسوده و معابر شهری و نظر به اهمیت نقش بازآفرینی در شهرستان این مقوله نگاه ویژه ای را می طلبد که در این زمینه دستگاههای اجرایی و خدمات رسان عضو این ستاد لازم است نهایت همیاری و همکاری را برای رسیدن به اهداف بازآفرینی مد نظر داشته باشند.

وی با اشاره به اقدام شهرستان در جهت تصویب برنامه جامع اقدام مشترک در بازآفرینی گفت: خوشبختانه اقدامات اولیه، قویا  در حال پیگیری است و ظرفیتها و بودجه و منابع مالی مناسبی بدین منظور اختصاص یافته که باید مورد توجه قرار گیرد.

راعی با توجه به مصوبات قبلی ستاد از شهرداران خواست تا محلات اولویت دار خود را در این امر معرفی نمایند که در این خصوص محلات صالح آباد، قلعه سفید گلدشت، جنوب محور خیابان امام کهریزسنگ، محله پشت مسجد جوزدان، محله پایین دهق و محله نادری و آسیاب علویجه معرفی شد.

معاون مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه وشهرسازی نیزدر ادامه بیان داشت: خوشبختانه شهرستان نجف آباد در زمینه برگزاری ستادهای شهرستانی و اقدامات بازآفرینی عملکرد خوبی داشته و هماهنگی بین دستگاهی در شهرستان نیز حائز اهمیت است و انتظار می رود تا جزو پیشتازان بازآفرینی شهری در استان باشند.

ایمان طاهر خاطر نشان ساخت: مقوله بازآفرینی با  نوزایی متفاوت است چراکه در نوزایی اسراری بر حفظ کالبد نیست ولی در بازآفرینی هدف حفظ فضاهای کالبدی و محله های تاریخی و ماندگاری افراد در محله ها و نوسازی و بهسازی محلات با فرهنگهای خاص خود است.

راه و شهرسازی اصفهان

وی افزود: علیرغم وجود معضلات داخلی جهت تهیه قیر در کل کشور استان توانسته است بیش از 2500 تن قیر مربوط به بازآفرینی دریافت نماید که 400 تن آن به شهر نجف آباد اختصاص یافته که تا پایان دیماه به شهرداری تحویل خواهد شد.

تخصیص 53 میلیارد تومان جهت امر بازآفرینی شهری استان اصفهان

طاهر گفت: با توجه به ابلاغیه اخیر مقام عالی وزارت بابت اجرای خدمات زیربنایی و روبنایی محلات هدف استان مبلغ  53 میلیارد تومان بودجه در حوزه بازآفرینی به این امر اختصاص یافته که شرط پرداخت آن اجرای اقدامات دستگاهها مطابق با برنامه جامع اقدام مشترک هر محله می باشد و مقرر است تا نسبت به احداث 5500 واحد مسکونی در محلات هدف و با تسهیلات110 میلیون تومانی دوران مشارکت با سود 9 و 18 درصد در اختیار مردم، نسبت به امر بازآفرینی در سطح استان اقدام نماییم.

معاون مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه وشهرسازی تاکید داشت: که امر بازآفرینی ریشه مردمی دارد و مردم باید در این اقدام مشارکت و نقش اساسی داشته باشند.