عضو شورای اسلامی رشت بیان کرد: خدا نبخشد افرادی را که باعث شدند در شورا تفکیک سازی گردد و ما به آفتی مبتلا شدیم که همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، احمد رمضانپور خطاب به شهروندان اظهار کرد: هفته قبل به دلایلی در جلسه شورا حضور نداشتم و شنیدم آقای حاجی پور گفتند استعفا می دهم. شورای پنجم شورای خوبی است و ترکیبی از افراد با تجربه و متخصص است.

عضو شورا افزود: خدا نبخشد افرادی را که باعث شدند در شورا تفکیک سازی گردد و ما به آفتی مبتلا شدیم که همچنان ادامه دارد. امیدوارم امروز که قرار است سرنوشت شهر را رقم بزنیم، تفکیک سازی صورت نگیرد و اجازه دهند خود اعضای شورا تصمیم بگیرند.

وی تاکید کرد: می دانم که باز ۱۱ عضو شورا، بدون دخالت عوامل بیرونی شهردار را انتخاب می کنند.

رد صلاحیت به معنای از اصل افتادن نیست

رمضانپور انتخاب عبدالهی را به عنوان ریاست شورای استان گیلان تبریک گفت و با بیان اینکه منتخب نشدن عبدالهی به معنای صلاحیت نداشتن وی نیست، گفت: فردی که روزی برای مجلس رد صلاحیت شده بود، امروز وزیر است و این رد صلاحیت به معنای از اصل افتادن نیست و حضور جنابعالی در جلسات شورا، ثابت می کند که فرزند این انقلاب هستید و به فعالیت خود در شورای شهر و شورای استان ادامه دهید. این فرایند قانونی رخ داد ولی باید به رای مردم احترام بگذاریم.

اگر گروه های قدرت در انتخاب شهردار ورود کنند استعفا می دهیم

عضو شورا همچنین نسبت به دخالت برخی جریان ها هشدار داد و ابراز کرد: اگر گروه های قدرت ورود کرده و نگذاشتند شهردار مستقل انتخاب شود، هر ۶ عضو شورا استعفا می دهیم.

رمضانپور ادامه داد: علت عقب افتادگی استان دلایل مختلف دارد بعنوان نمونه، فرزندان گیلان در بدنه دولت قرار ندارند و وجود دکتر نوبخت نعمتی است و تکمیل راه آهن گیلان بخاطر تلاش های اوست.

پرونده سازی برای فرزندان گیلان از سوی خود گیلانیان صورت می گیرد

وی افزود: اما متاسفانه گیلانی ها به جای آنکه دست همدیگر را بگیرند، پای همدیگر را می گیرند و پرونده سازی برای فرزندان گیلان از سوی خود گیلانیان صورت می گیرد.

رمضانپور گفت: هر اراجیفی سایت های فتنه گر و روزی خوار نوشتند، برای رد صلاحیت یکی از فرزندان گیلان به تهران فرستاده بودند.

عضو شورا با ابراز تاسف از اعلام اخبار رد صلاحیت عبدالهی از رسانه ملی تصریح کرد: در این ۴۰ سال چه زمانی دیده بودید، یک رد صلاحیت بصورت اطلاعیه در رسانه ملی خوانده شده و تشویش اذهان عمومی شود، به چه حقی اعلام می کنید ؟! چه کسی پشت این ماجراست؟! خود مردم قضاوت می کنند اما اعلام می کنم، آرامش به شهر برمی گردد و همه باهم شهردار انتخاب می کنیم.