در دیدار مدیرکل کمیته امداد گیلان با فرمانده سپاه قدس گیلان بر ادامه همکاری دوجانبه در جهت ساخت مسکن محرومان و اشتغال‌زایی خانوار‌های تحت حمایت تأکید شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مدیرکل کمیته امداد گیلان در دیدار با فرمانده سپاه قدس استان بخشی از فعالیت‌های حوزه ساخت مسکن محرومان و همچنین ارائه خدمت به مددجویان را تشریح کرد.

عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد گیلان در دیدار با فرمانده سپاه قدس استان ضمن قدردانی از تلاش‌های سپاه قدس در جهت رفع مشکلات نیازمندان گفت: مشارکت و همدلی سپاه با کمیته امداد در ساخت مسکن محرومان قابل‌تقدیر است و امیدواریم با تداوم این مشارکت‌ها تعداد بیشتری از خانوارهای نیازمند از خدمات حمایتی این دو نهاد بهره‌مند شوند.

وی بابیان اینکه در حال حاضر ۱۱۶ هزار و ۳۰۰ خانوار از مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر در گیلان تحت حمایت کمیته امداد هستند افزود: رویکرد توانمندسازی خانوارها با اولویت ایجاد اشتغال برای آن‌ها با ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی انجام می‌شود و یکی از اولویت‌های دیگر کمیته امداد ساخت مسکن برای نیازمندان است.

بهره برداری از 6200 پروژه عمرانی برای مدد جویان کمیته امداد

اهرابی با تأکید بر اینکه تا پایان سال جاری ۶۲۰۰ پروژه عمرانی برای مددجویان توسط کمیته امداد گیلان به بهره‌برداری می‌رسد ادامه داد : یکی از موضوعات مهم در توانمندسازی خانوارها تهیه مسکن مناسب برای مددجویانی که فاقد مسکن و یا مسکن مناسب ندارند است.

تعمیر و بازسازی ۳۹۰۰ مسکن مددجویان شهری و روستایی

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به اینکه امسال تعمیر و بازسازی ۳۹۰۰ مسکن مددجویان شهری و روستایی همراه با سرویس بهداشتی در دستور کار این نهاد قرار دارد تصریح کرد : از ابتدای سال جاری تاکنون دو هزار و ۲۴۶ خانوار از مددجویان هم از انشعابات رایگان آب، برق و گاز بهره‌مند شده‌اند که ۱۷۷۹ خانوار روستایی و ۴۶۷ خانوار هم شهری بوده‌اند.

تقویت برنامه‌های مشترک فرهنگی و اجتماعی کمیته امداد و سپاه

وی به تقویت برنامه‌های مشترک فرهنگی و اجتماعی کمیته امداد و سپاه تأکید کرد و افزود: برای کاهش محرومیت در این حوزه انتظار می‌رود بیشتر از گذشته از ظرفیت‌های سپاه قدس استفاده شود و یکی از فعالیت‌های اثرگذار این است که بتوانیم با راه‌اندازی مراکز نیکوکاری در پایگاه‌های سپاه و بسیج در سطح استان و با جمع‌آوری حداکثری کمک‌های مردمی به‌ویژه زکات، مشکلات بیشتری را از محرومان مرتفع کنیم.

سردار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان بابیان اینکه کمیته امداد از ابتدای تأسیس تاکنون خدمات گسترده‌ای را در بخش‌های مختلف معیشتی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و اعتقادی به خانوارهای محروم ارائه کرده است، گفت: خدمت به محرومن و ایتام از مهم‌ترین بخش‌های خدمت‌رسانی است که باید با مشارکت  مردم و سازمان‌ها و نهادها گسترش پیدا کند.

پیشرفت ۵۰ درصدی پروژه‌های مشترک ساخت مسکن برای محرومان

 وی از پیشرفت ۵۰ درصدی پروژه‌های مشترک ساخت مسکن برای محرومان خبر داد و افزود: ۱۰۲۷ واحد مسکن روستایی با مشارکت سپاه در حال ساخت است و تلاش بر این است که تا پایان سال جاری در اختیار مددجویان قرار گیرد.

سردار عبدالله پور با تأکید بر اینکه مجموعه سپاه در خدمت محرومان است و از هیچ کوششی برای حل مشکلات نیازمندان فروگذار نخواهد کرد ادامه داد: خدمت به محرومان یکی از اهداف مهم حضرت امام (ره) از تشکیل نظام اسلامی بود و ما موظف هستیم برای تحقق کامل این هدف تمام ظرفیت و تلاش خود را به‌کار گیریم.

فرمانده سپاه قدس گیلان بابیان اینکه رفع مشکل مسکن و اشتغال خانوارهای نیازمند یکی از کارهای اثرگذار کمیته امداد محسوب می‌شود، گفت: مجموعه سپاه هم در این مسیر در کنار کمیته امداد است تا با استفاده از ظرفیت دو نهاد مشکلات بیشتری از محرومان مرتفع شود .  

شایسته ذکر است در این دیدار بر ادامه همکاری دوجانبه در جهت ساخت مسکن محرومان و اشتغال‌زایی خانوار‌های تحت حمایت تأکید شد.