به مناسبت هفته پژوهش طی مراسمی از 60 تن از پژوهشگران برتر استانی و کشوری با حضور مسولین در فرهنسرای شهید بهشتی میناب برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «غلامرضا سالاری میری» مدیر آموزش و پرورش شهرستان میناب در این مراسم گفت: برخود می‌بالم که در استان هرمزگان بالاترین مقام ها و افتخارات را دانش آموزان مینابی برای استان کسب کرده اند.

وی افزود: طی یک سال گذشته دانش آموزان و فرهنگیان شهرستان میناب افتخارات متعددی در جشنواره منطقه ای و کشوری کسب کرده اند.

وی با بیان اینکه امروز ارجعیت حوزه پژوهش بر تمامی موارد در عرصه تعلیم و تربیت بر کسی پوشیده نیست، ادامه داد: اگر معلمی پژوهشگر باشد قطعا در تدریس خود نیز با مشکل روبرو نمی‌شود و برای پرسش دانش آموزان پاسخ‌های درخور خواهد داشت.

تجلیل از پژوهشگران مینابی

معاون استاندار هرمزگان نیز در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه بشر در راستای حس کنجکاوی که دارد همیشه در صدد تحقیق و کنجکاوی است، گفت: نیاز است پژوهش در مدارس نهادینه شود.

«محمد احمدی» تصریح کرد: اگر بخواهیم امروز با دنیایی رقابت کنیم که سرعتش در حوزه علم شتابان است راهی غیر از این نیست که آموزش و پرورش و آموزش عالی به این حوزه بخوبی بپردازند.

فرماندار شهرستان میناب عنوان کرد: اینکه به یک هفته با نام پژوهش اکتفا شود و در این هفته شاهد همایش‌ها، مراسم و صحبت هایی باشیم؛ هبچ دردی را از جامعه دوا نمی کند.

وی با بیان اینکه ما نمی‌توانیم کمبودها را کتمان کنیم، عنوان کرد: دنیا از لحاظ تجهیزات و امکانات به مراتب از ما جلو تر است.

معاون پژوهشی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان نیز در این مراسم با بیان اینکه برنامه های متعددی در هفته پژوهش در مناطق مختلف استان هرمزگان برگزار شده است، گفت: برنامه آموزش و پرورش هرمزگان حمایت همه جانبه از طرح های پژوهشی فرهنگیان و دانش آموزان است.

«ابراهیم خوشبخت» عنوان کرد: دانش آموزان ما با خلاقیت و نوآوری توانستند دستاوردها و اختراعات خوبی را در سطح جهانی و ملی به نام خود ثبت کنند.