فرمانده انتظامی شهرستان قشم از دستگیری سارق اموال مساجد قشم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سرهنگ"حسین الهی" در تشریح این خبر گفت: در پی دریافت اخبار و شکایات واصله و پیگیری های مردمی در روستاهای قشم مبنی بر سرقت از 5 مسجد، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان قشم قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی های میدانی و بازدید کارآگاهان و کارشناسان انتظامی از مساجد وقوع سرقت لوازم و اموال تعداد5 باب از مساجد روستای لافت و سلخ محرز و موضوع به صورت دقیق و فنی مورد واکاوی و بررسی های اولیه قرار گرفت.

فرمانده انتظامی قشم تصریح کرد: پس از بررسی های فنی و اقدامات اولیه از محل های سرقت سرنخ هایی از سارق یا سارقان بدست آمد و با اقدامات اطلاعاتی متهم احتمالی که دارای سوابق متعدد در سرقت بود شناسایی شد.

سرهنگ الهی اظهار داشت: با شناسایی متهم و ردزنی محل اختفای او پس از یک اقدام غافلگیرانه نسبت به دستگیری وی اقدام و نامبرده در بازجویی های اولیه به سرقت از مساجد اعتراف کرد.

این مسئول انتظامی تصریح کرد: متهم فردی 27ساله و دارای سوابق متعدد بوده و به سرقت از تعداد 5باب مسجد و سرقت اموالی همچون کولرهای پنجره ای، درب، پنجره، قفل و موتور برق اضطراری مساجد در بازسازی صحنه سرقت اعتراف کرده است.

فرمانده انتظامی قشم ضمن هشدار به سارقان در خصوص اقدامات قانونی در مقابله با این عمل ناپسند و مجرمانه، از مردم خواست تا با هوشیاری تمام نسبت به موارد این چنینی حساسیت نشان داده و با در میان گذاشتن موارد مشابه و اقدامات پیشگیرانه با پلیس، اقدامات سارقان را ناکام بگذارند.