دادستان مرکز کردستان تصریح کرد: این دست‌ اندازهایی را که مدیران برای مردم ایجاد می‌کنند باید در کردستان رفع شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ اکبر جوهری گفت:دست اندازهایی که مدیران برای مردم کردستان ایجاد می کنند ، بایدرفع شود.

دادستان مرکز کردستان ظهر امروز در پنجمین جلسه ستاد استانی  پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه اظهار کرد: سال‌های متمادی است که دادگستری استان در راستای حمایت از سرمایه‌گذاری وارد عمل شده است.

وی افزود: بانک‌ها در جلسات قول همکاری می‌دهند اما متاسفانه پس از جلسه وعده‌های خود را اجرا نمی‌کنند.

دادستان مرکز کردستان گفت: دید تنگ مدیریتی بر استان حاکم است و همین امر موجب شده که در استان سرمایه‌گذاری نشود و بسیاری از سرمایه‌گذاران ناامید شوند.

جوهری افزود: متاسفانه مدیر بومی که انتظار می‌رود بیشتر حمایت کند کمترین همکاری و حمایت را در راستای توسعه سرمایه‌گذاری انجام می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: این تنگ‌نظری‌ها ریشه چند ده ساله دارد و یک آسیب بزرگ در استان است که باید اصلاح شود.

جوهری اظهار داشت: عدم اشرافیت مدیران بر حوزه کاری خویش نیز از دیگر معضلات این حوزه است که زمینه را برای سو استفاده برخی افراد بیشتر کرده است.

دادستان مرکز کردستان تصریح کرد: این دست‌اندازهایی را که مدیران برای مردم ایجاد می‌کنند باید در کردستان رفع شود.

محمد دره‌وزمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان نیز در این جلسه اظهار کرد: متوسط تسهیلات دریافتی تولیدکنندگان کردستان کمتر از متوسط کشوری است چون واحدهای تولیدی ما واحدهای کوچکی بوده و سرمایه در گردش واحدهای ما بسیار کم است.

وی افزود: تنها پنج درصد واحدهای تولیدی کردستان بالای پنجاه نفر اشتغال رسمی دارند و همین امر به خوبی نشان دهنده وضعیت فعلی صنعت کردستان است.

دره‌وزمی تصریح کرد: انتظار داریم بانک‌های عامل، تنگ‌نظری‌ها را در خصوص اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی استان کنار بگذارند و در این ستاد نیز به صورت موردی به رفع مشکلات واحدهای تولیدی پرداخته شود.