معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کشور گفت: مشکلات تامین لاستیک رانندگان با رایزنی‌ها و اقدامات انجام شده تا پایان سال حل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، داریوش امانی در همایش بزرگداشت روز ملی حمل و نقل و راهداری در اصفهان اظهار داشت: سازمان به شدت به دنبال حل مشکلات رانندگان است و همان‌طور که شاهد بودید بحث تأمین لاستیک وظیفه سازمان ما نبود اما چون دغدغه رانندگان دغدغه ما بود در این مسئله ورود کردیم.

وی با اشاره به حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم بزرگداشت هفته حمل و نقل و راهداری کشور بیان کرد: در این جلسه نمایندگان صنوف مختلف سئوالات و درخواست های خود را به راحتی مطرح کردند.

عضو هیات عامل و معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: در این جلسه مقرر شد مباحث مربوط به قرار گرفتن شغل رانندگی در زمره مشاغل سخت و زیان آور با قدرت بیشتری در مجلس شورای اسلامی پیگیری شد.

مشکل لاستیک رانندگان

وی با اشاره به یکی از دغدغه های بزرگ رانندگان در حوزه بیمه تأمین اجتماعی و بیمه تکمیلی اظهار داشت: در این بخش مقرر شد صندوقی تعریف شود تا برای همیشه مشکلات این حوزه برطرف شود.

امانی تصریح کرد: افزایش بهره وری صنعت حمل و نقل یکی از دغدغه‌های ما به شمار می‌آید.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته حجم بار 40 درصد افزایش یافته اما ناوگان حمل و نقل 120 درصد رشد کرده‌اند، افزود: این توسعه نامتوازن سفره رانندگان و سایر فعالان صنعت حمل و نقل را کوچک‌تر کرده است.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کشور از ثبت سفارش دو میلیون حلقه لاستیک خبر داد و گفت: پیش بینی می شود با اقدامات انجام شده مشکلات لاستیک رانندگان تا پایان سال حل شود.