استاندار کرمانشاه میزان تخصیص اعتبارات مشوق اشتغال در کل کشور را 135 میلیارد تومان اعلام کرد که سهم استان کرمانشاه از این تخصیص اولیه یازده میلیارد و 400 میلیون تومان است که اکنون در خزانه قرار دارد و نیازمند ارائه طرح‌های قابل‌اجرا از سوی مدیران است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند با اشاره به تخصیص یازده میلیارد و 400 میلیون تومان از اعتبارات مشوق اشتغال کرمانشاه، ابراز داشت: برای دریافت اعتبارات مشوق اشتغال بسیار جنگیدیم و حالا نباید اجازه بدهیم ریالی از این اعتبارات در خزانه باقی بماند.

وی بابیان این مطلب که کرمانشاه در صدر دریافت کنند اعتبارات مشوق اشتغال در کشور است، خاطرنشان ساخت: کرمانشاه بیشترین سهم را از اعتبارات مشوق اشتغال به خود اختصاص داده و لرستان با 49 میلیارد تومان و سیستان و بلوچستان با 48 میلیارد تومان در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند.

استاندار کرمانشاه با تأکید بر اینکه در سراسر کشور 686 میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های اشتغال‌زا در نظر گرفته‌شده که سهم استان کرمانشاه 57 میلیارد تومان است، اعلام داشت: سهمیه 57 میلیارد تومانی استان کرمانشاه شامل اختصاص اعتبار به طرح‌هایی نظیر طرح کارورزی، مهارت‌آموزی در محیط واقعی کسب‌وکار یارانه دستمزد، یارانه حق بیمه و ... است.

بازوند میزبان اعتبار موجود در خزانه کرمانشاه را 150 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: مدیران باید اولویت کاری خود به ایجاد طرح‌هایی برای بیکاران کرمانشاه و در مسیر ایجاد اعتبارات مشوق اشتغال اختصاص دهند و کوتاهی در جذب اعتبارات نداشته باشند.