رئیس حوزه هنری کردستان گفت: کارتونیست سنندجی عضو خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان عنوان سوم چهارمین جشنواره بین‌المللی حفاظت از میراث فرهنگی "Zhengzhou Cup" که در چین برگزار شد را از آن خود کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛امین مرادی در گفتگو با خبرنگاران رسانه های استان ازموفقیت کارتونیست سنندجی در مسابقه بین المللی حفاظت از میراث فرهنگی کشور چین خبر داد.

وی در چهارمین جشنواره بین‌المللی حفاظت از میراث فرهنگی "Zhengzhou Cup" 21 دسامبر نتایج آن اعلام شد هنرمندان ایرانی درخشش بسیار خوبی داشتند و عناوین برتر این جشنواره را از آن خود کردند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان تصریح کرد: براساس اعلام سایت جشنواره یلدا هاشمی‌نژاد عنوان طلا و جایزه اول، جلال پیرمرزآباد جایزه نقره و سجاد رافعی، رحیم بقال اصغری و ژاله یوسفی‌نژاد هنرمند کارتونیست سنندجی عضو خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری استان کردستان عنوان سوم را از آن خود نمودند.

وی خاطرنشان کرد: در بین دیگر آثار راه یافته به بخش نمایشگاهی آثاری از حمید صوفی، محمد حبیبی و جواد عبدالحسینی به چشم می‌خورد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان افزود: در این دوره از جشنواره در مجموع یک جایزه طلا، 5 نقره و 10 برنز به برگزیدگان اختصاص پیدا نمود و 30 اثر دیگر نیز به همراه این 16 اثر به بخش نمایشگاهی جشنواره راه پیدا کرد که در مجموع نام 8 هنرمند ایرانی دیده می‌شود.

مرادی اضافه کرد: ژاله یوسفی نژاد متولد 1366 سنندج، فارغ‌التحصیل کارشناسی گرافیک محیطی، فعالیت حرفه‌ایی خود را از سال 1390 آغاز نمود و تا کنون آثار این هنرمند علاوه بر راه‌یابی به نمایشگاه‌های 10ها جشنواره داخلی و خارجی معتبر، مقام سوم جشنواره سبک زندگی ایرانی را کسب نموده است.

چاپ بیش از بیست اثر تصویرسازی در هفته نامه سیروان. دو نمایشگاه انفرادی در دانشگاه و شرکت در نمایشگاه‌های جمعی دانشگاه، شرکت در نمایشگاه‌های گروهی کاریکاتور حوزه تقدیر شده در جشنواره استانی شهروندی سنندج، چاپ چند اثر تصویرسازی در کتاب گرافیک بابان 2، تصویرسازی برای چند کتاب کودک، مقام سوم ورکشاپ وسوسه خانه هنرمندان و .. راهیابی به نمایشگاه جشنواره انسان جنگل زندگی، راهیابی به نمایشگاه نفوذ، راهیابی به نمایشگاه جشنواره بانوان برزیل، راهیابی به بخش منتخبین جشنواره با موضوع زن مصر و بخش فینال جشنواره کایت ایتالیا، کسب جایزه ویژه  George Gavrilean  و دیپلم افتخار بیست وهفتمین جشنواره بین‌المللی طنز کارتون رومانی در سال 2017 و اخیرا نیز کسب عنوان دوم جشنواره کاریکاتور شهر من، شهر مناسب همه در مشهد مقدس بخشی دیگر از موفقیت‌های این هنرمند محسوب می‌شود.