معاون صنایع دستی هرمزگان گفت: به زودی مرکز آموزش، تولید، طراحی و اشتغال صنابع دستی در بخش رودخانه رودان با همکاری شهرداری، شورای شهر زیارتعلی و اداره کل میراث فرهنگی در شهر زیارتعلی راه اندازی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج استان هرمزگان، «سهراب بناوند» افزود: در راستای اجرای طرح اقتصاد مقاومتی و ایجاد و ساماندهی اشتغال در مناطق شهری و روستایی جلسه ای باحضور رییس و اعضای شورای شهر و شهردار زیارتعلی در محل شهرداری این شهر برگزار شد.

وی هدف از برگزاری جلسه را ایجاد مرکزی جهت آموزش تولید اشتغال طراحی وفروش محصولات صنایع دستی دانست و افزود: باراه اندازی مرکز آموزش و اشتغال برای بیش از ۳۰۰ نفر دراین حوزه به ویژه مشاغل خانگی ایجاد اشتغال خواهد شد.

بناوند افزود: تاکنون ۱۸ مرکز در سراسر استان راه اندازی شده و تعداد زیادی ازصنعتگران از طریق این مراکز شناسایی و ساماندهی شده اند.

معاون صنایع دستی هرمزگان تاکید کرد: راه اندازی این مرکز در بخش رودخانه کمک بسیار بزرگی به صنعتگرانی خواهد بود که در نقاط مختلف روستایی مشغول فعالیت هستند و کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند.

بخش رودخانه یکی از قطبهای مهم تولید بافته‌های سنتی صنایع دستی نظیر خوس بافی، شک‌بافی و نواربافی و همچنین تولید البسه محلی بانوان است. تاکنون بیش از  یک هزار نفر در این بخش شناسایی و موفق به دریافت مجوزهای صنایع دستی شده اند.