استاندار گیلان از رشد ۶۸ درصدی ارزش دلاری صادرات گیلان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: این شاخص از لحاظ وزنی شاهد رشد ۱۳۵ درصدی بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مصطفی سالاری عصر امروز در جلسه مشترک شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و کارگروه صادرات غیر نفتی استان گیلان به کاهش ۷ درصدی ارزش واردات در سطح ملی و ۱۰ درصدی در استان گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: کاهش واردات از بُعد ملی مطلوب است اما اینکه میزان این شاخص در استان بیشتر از سطح کشور بوده، وجود موانع و مشکلات استانی در این مسیر را نشان می‌دهد.

استاندار گیلان از رشد ۶۸ درصدی ارزش دلاری صادرات گیلان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: این شاخص از لحاظ وزنی شاهد رشد ۱۳۵ درصدی بوده که نشانگر تلاش دولتمردان و بازرگانان بخش خصوصی در مسیر گسترش روابط بین‌المللی است.

وی به طرح اعتراضاتی از سوی بازرگانان در بخش واردات استان گیلان اشاره کرد و اظهار داشت: در رفع موانع واردات کالاهای ضروری و مورد نیاز به استان نیازمند توجه بیشتر و بررسی هستیم.

معرفی استان گیلان به عنوان محور اجرایی معاهده اوراسیا

نماینده عالی دولت در گیلان به گسترش روابط با کشورهای cis و ضرورت استفاده از ظرفیت های موجود اشاره کرد و افزود: در تلاشیم تا استان گیلان به عنوان محور اجرایی اقدام های فنی و کارشناسی در مسیر عملیاتی شدن معاهده اوراسیا معرفی شود.

جلسه مشترک شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی1

وی در بخش دیگری از سخنان خود مرزهای زمینی را مکمل حمل و نقل های دریایی عنوان کرد و گفت: توقف کامیون ها در مرز آستارا باید به حداقل برسد چون هرگونه تاخیر در مراودات ۲ کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان مشکلاتی را ایجاد می کند.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه تصمیم گیری در حوزه حمل و نقل مرزی نیازمند فوریت است باید اختیارات موجود پایدار باشد که در این زمینه مکاتباتی خواهیم داشت.

سفر وزیر راه و شهرسازی به استان گیلان طی هفته آینده

وی از سفر وزیر راه و شهرسازی به استان گیلان طی هفته آینده خبر داد و گفت: در این سفر وزیر راه جمهوری آذربایجان نیز به شهرستان آستارا سفر می کند تا در خصوص چگونگی تداوم همکاری های ۲ کشور در تکمیل بارانداز و احداث خط آهن رشت-آستارا تصمیم گیری شود.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با گسترش زیرساخت های موجود، توسعه تجارت با موانع کمتری روبه‌رو باشد.

بررسی لایحه بودجه 98 در مجلس هفته آینده

غلامعلی جعفرزاده از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از هفته آینده لایحه بودجه 98 در مجلس بررسی می‌شود، گفت: از پیشنهادات و نظرات کارشناسی فعالان بخش خصوصی در حوزه‌های گمرکی، مالیاتی، بانکی و ارزی کمال بهره را می‌بریم.