فرمانده انتظامی فارس گفت: اولین پاسگاه سیار کشور برای اولین بار در کشور امروز در فارس آغاز به کار می کند.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، سردار احمدعلی گودرزی فرمانده انتظامی فارس امروز در همایش کلانتری ها و پاسگاه های استان فارس با اعلام اینکه امروز اولین پاسگاه سیار در کشور، در فارس آغاز به کا رمی کند گفت: یک هزار پلیس افتخاری با پلیس فارس همکاری می کند.

وی با بیان اینکه با وجود کاهش ۱۳ درصدی نیروی انسانی کارکنان نیروی انتظامی با استفاده از ظرفیت هایی مانند بسیج و برنامه ریزی هدفمند این کاهش را جبران کردیم اظهار داشت: نیروی انتظامی اقدامات خود را از سلبی به سمت ایجابی پیش برده و از هر دو اقدام بر حسب نیاز استفاده می کند، کلانتری ها و پاسگاه ها خط مقدم امنیت هستند که باید تقویت شوند و در ترمیم حقوق آنها توجه بیشتری شود.

گودرزی با بیان اینکه باید در اولویت ها انقلابی عمل کرد، اظهار کرد: پلیس فارس در برخورد با سطح تهدید بالا با همگامی مردم از رتبه ۲۸ به رتبه نخست ارتقا یافته و در قرارگاه جهادی به رتبه نخست رسیدیم، همچنین در تعداد جرائم از رتبه چهار به رتبه ۱۰ کاهش یافتیم که دستاورد بزرگی است.

فرمانده انتظامی فارس با اشاره به هدفگذاری در اولویت بندی جرائم، با اعلام اینکه امسال با کشف ۳۶ تن مواد مخدر شاهد رشد ۲۳ درصدی بودیم و در کشف اسلحه رتبه اول را کشف کردیم، جرائم خشن مهار شده و شاهد کاهش ۶۲ درصدی سرقت مسلحانه بودیم خاطرنشان کرد: همچنین امسال شاهد کاهش ۴۲ درصدی در ادم ربایی، ۱۲ درصدی در قتل، ۷۲ درصدی در تجاوز به عنف بودیم.

وی همچنین از کاهش ۱۰ درصدی جانباختگان تصادف در فارس خبر داد و گفت: در هشت ماهه اول سال نسبت به سال گذشته ۱۱۷ نفر کمتر در تصادفات رانندگی کشته شدند اما استان فارس هچنان رتبه نخست جانباختگان تصادفات را دارند.

گودرزی گفت: در حوزه قاچاق کالا با کشف سه هزار میلیارد ریال کالای قاچاق شاهد افزایش ۵۳ درصدی بودیم، همچنین در کشف پرونده های جرائم اجتماعی شاهد رشد هشت درصدی پرونده ها بودیم.

 

 

وی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه ۷۶ درصد از جرائم سایبری کشف نجمی شود اما در این حوزه هر روز بیشتر شاهد بی اخلاقی ها و جرائم هستیم که نیازمند است تمهیداتی در حوزه جرائم سایبری اندیشیده شود.

فرمانده انتظامی فارس با اشاره به شرکت ۳۰۰ کلانتری در طرح مکنا، بیان کرد: در مصالحه پرونده ها ۴۸ درصد از آنها متقاضی صلح نبودند که با بهره مندی از مشاوره مذهبی به این دستاورد مهم دست یافتیم.

گودرزی با ببان اینکه هفت اولویت برای ناجا تعریف شده، گفت: اولویت اول بحث اشراف امنیتی است که در جریان هفت آبان با اشراف از برنامه های سلطنت طلبان اجازه عرض اندام به آنان داده نشد.

فرمانده نیروی انتظامی فارس با بیان اینکه هر کس اطلاعات بیشتری داشته باشد، قدرت بیشتری دارد، عنوان کرد: جمهوری اسلامی با اشراف اطلاعاتی قدرت خود را به دست آورده است.

وی افزود: توان و آمادگی امدادی یکی دیگر از اولویت ها است که نیروی انتظامی فارس با ارتباط لازم با یگان ویژه به این دست یافته است و در مورد اولویت بعدی یعنی ارتقا کمی و کیفی و تغییر اساسی در کلانتری ها با ورود ۲۳ درصد از کارشناسان ستادی به کلانتری ها و انتقال افراد کم تحمل به رتبه مطلوب دست یافتیم.