اولین جشنواره شکرگزاری محصولات کشاورزی کرمانشاه با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه، حجت‌الاسلام یوسفی نیا مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان و جمع کثیری از مدیران، کارشناسان و تولیدکنندگان بخش کشاورزی برگزار و از 70 کشاورز برتر کرمانشاه تجلیل به عمل آمد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه بابیان این مطلب که سالیانه بیش از 4 میلیون و 600 هزار تن انواع محصولات کشاورزی در کرمانشاه تولید می‌شود، ابراز داشت: محصولات کشاورزی کرمانشاه شامل تولیدات زراعی، دامی، باغی، شیلاتی، فرآوری و صنایع تبدیلی بخش کشاورزی در حال حاضر به یکی از قطب‌های تولید محصولات کشاورزی کشور مبدل شده است.

وی از تولید بیش از 800 هزار تن گندم در کرمانشاه طی سال گذشته که سه برابر نیاز استان به گندم است، خبر داد و خاطرنشان ساخت: با توجه به خاک‌های حاصل خیز استان، توصیه‌های کارشناسی و کشاورزان سخت‌کوش، محصولات باکیفیتی در استان تولید می‌شود که نه‌تنها در داخل استان مصرف بلکه در سطح کشور نیز شناخته‌شده بوده و مشتریان زیادی دارند.

گفتنی است جشنواره انار کرمانشاه که حضور مردم بسیار چشمگیر بود، برنامه‌های متنوعی همچون قرائت متن شکرگزاری، نمایش، موسیقی و شاهنامه‌خوانی اجرا گردید و در پایان از 70 نفر از تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی استان تجلیل به عمل آمد.