رئیس اداره امور هنری، سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از معرفی هشت اثر سیزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان به بخش تئاتر خیابانی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ رشید محمودی از معرفی8 اثر سیزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان به جشنواره تئاتر فجر خبرداد.

وی با اعلام این خبر در جمع اصحاب رسانه استان اظهار کرد: سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر توسط اداره کل هنرهای نمایشی، انجمن هنرهای نمایشی ایران و انستیتو بین المللی تئاتر در 11 بخش از 22 بهمن تا 4 اسفند امسال برگزار می شود.

محمودی ادامه داد: هیئت انتخاب بخش تئاتر خیابانی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، شامل مهرداد رایانی مخصوص، مرتضی وکیلیان، علی ظفر قهرمانی پس از ارزیابی آثار متقاضی حضور در این بخش، 22 اثر را برای حضور در این بخش معرفی کرد که از بین آثار معرفی شده، هشت اثر سیزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان نیز به چشم می خورد.

وی همچنین گفت: نمایش های «بیگانگى» به کارگردانى غنچه شکوهیان از آمل، «تیک تاک» به کارگردانى نازیلا امینى از بوکان، «چمدان» به کارگردانى مختار محمدى از مریوان، «داول کشى» به کارگردانى مرتضى اسدى مرام از کرمانشاه، «دایره، مربع، مستطیل» به کارگردانى افشین خدرى از سنندج، «درباره ی یک توپ» به کارگردانى موسى هدایتى از قروه، «دعاى آفتاب» به کارگردانى على صادق حسنى از لاهیجان،«سال به سال» به کارگردانى سوران حسینى از مریوان، برگزیده ی سیزدهمین جشنواره ی تئاتر خیابانی مریوان هستند که به بخش تئاتر خیابانی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.

جشنواره بین المللی تئاترفجر

رئیس اداره امور هنری، سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از معرفی یک اثر برگزیده ی جشنواره ی تئاتر شهروند سقز نیز در جشنواره تئاتر فجر خبر داد و افزود: نمایش «کالبد شکافى یک اتفاق» به کارگردانى مهدى حبیبى از کرج نیز برگزیده ی جشنواره ی تئاتر شهروند سقز است که به بخش تئاتر خیابانی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شده است.

وی اذعان کرد: بر اساس فراخوان جشنواره از بین اثار معرفی شده، نمایش هاى منتخب براى حضور در مسابقه تئاتر خیابانى معرفى و اعلام خواهد شد.

محمودی خاطر نشان کرد: سى و هفتمین جشنواره ی بین المللى تئاتر فجر با دبیرى نادر برهانى مرند از 22 بهمن تا 4 اسفند ماه برگزار خواهد شد.