رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان رودان از صدور ۴۰۶ پروانه فعالیت کشاورزی دراین شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «حسن دوراندیش» با بیان اینکه  ۴۰۶ پروانه فعالیت کشاورزی در شهرستان رودان از ابتدای امسال تاکنون صادر شده است، افزود: این پروانه‌ها در زمینه‌های امور دام، باغبانی و مکانیزاسیون است.

وی گفت: هویت بخشی و بهبود وضعیت تولید و کسب و کار کشاورزان، استفاده از تسهیلات و استفاده از حق بیمه از مزایای صدور پروانه فعالیت است.

رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان رودان با اشاره به اینکه طرح ساماندهی مراکز خرید و فروش محصولات کشاورزی در مرکز کمیز اجرا شده است، تصریح کرد: به زودی دو مرکز خرید و فروش دیگر هم در بخش‌های جغین و رودخانه راه اندازی می‌شود.

دوراندیش یادآور شد: به صفر رسیدن سرقت از باغ‌های محلات با بالا بردن سطح گشت زنی با تعامل دادگستری، نیروی انتظامی و بسیج محلات، بازرسی مداوم از کارگاه‌های بسته بندی و مراکز خرید و فروش، از عمده فعالیت نظام صنفی کشاورزی شهرستان رودان است.

به گزارش موج، شهرستان رودان با بیش از ۴۵ هزارهکتار سطح زیر کشت زراعی و باغی به عنوان قطب کشاورزی استان هرمزگان و حتی جنوب شرق کشور محسوب می‌شود و فعالیت بیش از ۸۰ درصد مردم در شهرستان رودان در حوزه کشاورزی و مشاغل مرتبط با آن است.

نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان رودان از سال ۸۵ با هدف


فعالیت خود را در این شهرستان آغاز کرده است.