رضا زینی‌وند مقدم، گفت: مسابقات ورزشی دانش آموزی مرحله آموزشگاهی استان لرستان در سالن شهید توکل مصطفی زاده خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، مدیرکل آموزش و پرورش استان، گفت: مسابقات ورزشی مرحله آموزشگاهی استان لرستان با حضور 80 هزار دانش آموز در سالن سرپوشیده شهید توکل مصطفی زاده خرم‌آباد برگزار شد.

استعدادیابی و سلامت دانش آموزان از اهداف آموزش و پرورش لرستان است

رضا زینی‌وند مقدم، افزود: استعدادیابی و سلامت دانش آموزان، 2 هدف آموزش و پرورش در حوزه تربیت بدنی و سلامت است که در قالب 2 برنامه ورزش همگانی و ورزش قهرمانی در آموزشگاه های لرستان اجرا شده و می‌شود.

600 برگزیده به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند

زینی‌وند مقدم، ادامه داد: از مجموع دانش آموزان شرکت کننده در این مسابقات حدود 5 هزار نفر به مرحله استانی راه خواهند یافت و حدود 600 نفر برگزیده رشته های مختلف به مسابقات کشوری اعزام می شوند.

وی به کسب قهرمانی جهان در رشته کشتی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: ما با اجرای این برنامه به دنبال استعدادیابی و ایجاد نشاط و شکوفا شدن استعدادهای ناب دانش آموزی هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، تصریح کرد: برنامه هایی چون حیاط پویا، المپیاد ورزشی درون مدرسه ای و آموزش پایه آموزگاران، از برنامه‌های حوزه تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان است که امیدواریم در بالابردن سطح علمی و آموزشی موثر باشد.

رضا زینی وند مقدم

342 هزار دانش آموز در لرستان مشغول به تحصیل هستند

وی، تاکید کرد: در حال حاضر، تعداد 342 هزار دانش آموز در مدارس لرستان مشغول به تحصیل هستند که امیدواریم این دانش آموزان از اهداف تربیت بدنی و سلامت به خوبی استفاده کنند.