موج

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای گیلان خبر داد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان از احداث 10 مجتمع خدمات رفاهی در راه های استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمدرضا نازک کار امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در استان گیلان 170 شرکت و موسسه حمل و نقل کالا ،139 شرکت حمل و نقل مسافر، 3شرکت حمل ونقل بین المللی کالا و یک شرکت حمل ونقل بین المللی مسافر مشغول به فعالیت بوده و 85 نمایندگی شرکت حمل و نقل بین المللی کالا در گیلان فعال می باشند .  

صدور 440هزار بارنامه در 8 ماهه نخست سالجاری                

این مقام مسئول در ادامه خاطر نشان کرد: طی 8 ماهه سالجاری بیش از 6 میلیون تن کالا توسط 440 هزار سفر( بارنامه صادره) از استان گیلان حمل شده است که 8% رشد در بحث تناژ را شاهد بودیم و همچنین طی مدت یاد شده  3میلیون 408هزار و 685 نفر مسافر توسط 498 هزار و 817 سفر در داخل و خارج استان جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد کاهش در این حوزه داشتیم.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، افزود: در هشت ماه سالجاری 231 کیلومتر از راه های استان توسط این اداره کل روکش آسفالت شده که 8 کیلومتر آن آزادراه و بزرگراه، 43 کیلومتر آن راه اصلی و 180 کیلومتر راه فرعی و روستایی بوده است.

 وی در ادامه ضمن اشاره به تلاش های صورت گرفته در زمینه جابجایی زائرین اربعین گفت: طبق برنامه ریزی های صورت پذیرفته امسال تعداد  8هزار و 100 زائر اربعین از استان گیلان با 270 دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی برونشهری به مرز مهران اعزام شدند.

به گفته نازک کار، همچنین در اربعین سالجاری 11 هزار و 785 زائر خارجی اربعین حسینی از کشورهای جمهوری آذربایجان، روسیه و گرجستان از طریق مرز زمینی آستارا به مرز شلمچه عزیمت کردند که از این تعداد10 هزار و  347 نفر با 200 دستگاه اتوبوس، 10 دستگاه مینی بوس و 103 دستگاه سواری وارد مرز آستارا شده و با همین وسائط نقلیه به مرز شلمچه عزیمت نمودند و 1هزار و 438 نفر زوار پیاده خارجی نیز پس از ورود به مرز آستارا با 32 دستگاه اتوبوس عازم مرز شلمچه شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر تاثیر مستقیم ایجاد مجتمع‌های خدماتی - رفاهی بین راهی، در کاهش سوانح جاده ای گفت: تاکنون 14 مجتمع خدمات رفاهی در طول راه های استان گیلان به  بهره برداری رسیده و 10 مجتمع خدمات رفاهی نیز در حال احداث می باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها