موج

آیت الله فلاحتی در دانشگاه گیلان:

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: جمهوری اسلامی ایران دو بال سوسیالیسم شرق و کاپیتالیسم غرب را درهم شکست و این امر تحقق عملی وحدت حوزه و دانشگاه را نشان می دهد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در همایش ۲۷ آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه در تالار حکمت دانشگاه گیلان با تبریک این روز و تسلیت وفات حضرت معصومه(س) اظهار کرد: در روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی اتحاد میان حوزه و دانشگاه مطرح شد و این امر در حقیقت یکی از شاخه های تمدن سازی از نگاه امام(ره) بود.

وی به سرنگونی حکومت طاغوت توسط امام(ره) اشاره کرد و افزود: امام(ره) یکی از مسیرهایی که برای بسترسازی تمدن سازی اسلامی طی کردند در کنار همدیگر قرار گرفتن حوزه و دانشگاه بود.

حوزه و دانشگاه پس پیروزی انقلاب اسلامی بسیار به همدیگر نزدیک شدند

امام جمعه رشت با بیان اینکه حوزه و دانشگاه پس پیروزی انقلاب اسلامی بسیار به همدیگر نزدیک شدند، تصریح کرد: امروز حوزه و دانشگاه در عرصه دین و دانش تلاش می کنند و همدیگر را به خوبی شناختند.

آیت الله فلاحتی یادآور شد: در نظام اسلامی توانستیم تفکر مقابله گرایی بین حوزه و دانشگاه را بزداییم و اکنون این اندیشه به بعضی از کشورهای دیگر سرایت کرده است.

وی با اشاره به درک متقابل حوزه و دانشگاه از همدیگر، بیان کرد: اکنون برای همه مبرهن شده جمهوری اسلامی در زمینه مذکور به موفقیت هایی رسیده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان، بیان تفکر و آرمان های مختلف در کنار همدیگر را موثر دانست و خاطرنشان کرد: امروز دانشگاهیان و حوزویان از اندیشه همدیگر آگاهی دارند و این هنر انقلاب اسلامی، امام(ره) و مقام معظم رهبری است.

آیت الله فلاحتی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران دو بال سوسیالیسم شرق و کاپیتالیسم غرب را درهم شکسته و این امر تحقق عملی وحدت حوزه و دانشگاه را نشان می دهد.

وی، اتحاد دو بال حوزه و دانشگاه را سبب پیشتازی در جامعه بشری عنوان کرد و گفت: جامعه ای می تواند به افق های روشن دست یابد که پژوهشگر باشد.

امام جمعه رشت با اشاره به وجود ظرفیت های کوه، جنگل، دریا و … در گیلان، بیان کرد: حوزه و دانشگاه در کنار متولیان می توانند در عرصه های مختلف رهاورد خوبی برای استان داشته باشند.

آیت الله فلاحتی تصریح کرد: در کنار همدیگر قرار گرفتن حوزه و دانشگاه در سایه قرآن و اسلام جامعه را به پویایی می رساند.

وحدت حوزه و دانشگاه با منطق گفت و گو محقق می شود

رئیس دانشگاه گیلان نیز در مراسم مذکور شهید مفتح را نماد وحدت حوزه و دانشگاه عنوان کرد و گفت: اگر بخواهیم وحدت حوزه و دانشگاه تداوم داشته باشد باید زمینه گفت و گوهای بیشتر بین حوزویان و دانشگاهیان فراهم شود.

احمد رضی، منطق گفت و گو در مراکز علمی را پیش برنده عنوان کرد و افزود: منطق گفت و گو باید در اولویت برنامه ها قرار گیرد ضمن اینکه کرسی های آزاد اندیشی و کارگاه ها در ترویج فرهنگ گفت و گو بین حوزویان و دانشگاهیان تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: پس از چهار دهه گفت و گو در مورد وحدت حوزه و دانشگاه، اکنون گفت و گوها باید در مورد موضوع ها و مسائل روز جامعه بر مبنای آموزه های دینی و دستاوردهای علمی باشد و بتواند راهکارهای علمی بومی ارائه کند.

در کنار همدیگر قرار گرفتن حوزه و دانشگاه ثمره انقلاب اسلامی است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های گیلان نیز در مراسم وحدت حوزه و دانشگاه اظهار کرد: از ابتدای تاسیس دانشگاه دشمنان به دنبال جدایی بین حوزه و دانشگاه بودند و شهادت مفتح فتح بابی در وحدت این دو نهاد شده است.

حجت الاسلام هادی بصیری به وجود تفکر ایمان دینی در دانشگاه ها اشاره کرد و یادآور شد: در کنار همدیگر قرار گرفتن حوزه و دانشگاه از ثمره های انقلاب اسلامی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها