موج

مدیر آبفا شهر کوهپایه اعلام کرد

مدیر آبفا شهر کوهپایه از کاهش 17 درصدی هدر رفت آب درشهر تودشک خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، مرتضی یادگاری گفت: در سال 96 میزان هدر رفت آب در شهر تودشک 35 درصد بوده که این رقم در پایان آبان ماه سال جاری  به 17 درصد رسید.

وی بیان کرد: در طول یک سال گذشته با تعویض 800 کنتور فرسوده،اصلاح 8 هزار متر شبکه فرسوده آب ،اصلاح 300 فقره انشعاب آب و کاهش فشار شبکه توزیع از 8 بار به 2 بار، کاهش 17 درصدی هدر رفت آب در شهر تودشک تحقق یافت.

یادگاری کاهش قابل توجه وقوع حوادث را  یکی دیگر از مهمترین عواملی دانست که موثر در میزان کاهش هدر رفت آب درشهر تودشک بوده و تصریح کرد:در سال 95 تعداد 170 مورد حادثه شبکه آب  در شهر تودشک به وقوع پیوست این رقم درسال 96 به 31 مورد رسید و دراواسط آذر 97 به 11 مورد کاهش یافت.

مدیر آبفا شهر کوهپایه اجرای اقدامات فنی و فرهنگی را از جمله عواملی برشمرد که کاهش سرانه مصرف را بدنبال داشت وخاطرنشان ساخت:در سال گذشته سرانه مصرف آب در شهر تودشک 180 لیتر درشبانه روز برای هر نفر بوده که این رقم در 8 ماهه سال جاری به 161 لیتر در شبانه روز کاهش یافت.

اصفهان - مدیر آبفا کوهپایه

یادگاری توزیع عادلانه و دسترسی پایدار به آب شرب را، از مهمترین اهداف اجرای طرح آبرسانی به شهر تودشک برشمرد و خاطرنشان ساخت: در سال 89 اجرای طرح آبرسانی به تودشک در دستور کار قرار گرفت که تا سال 96 این پروژه به 60 درصد پیشرفت فیزیکی رسید بطوریکه تنها  از 18 کیلومتر از خط انتقال اجرا شد.

وی افزود: در سال جاری 12 کیلومتر باقیمانده از خط انتقال آب شهرتودشک اجراء شد احداث 2 باب ایستگاه  پمپاژدر دستور کار قرار گرفت همچنین  یک باب مخزن هزار مترمکعبی که احداث آن درسال 89 آغاز و تا سال گذشته به 80 درصد پیشرفت فیزیکی رسید  با تکمیل آن در سال جاری به بهره برداری رسید.

وی اعلام کرد: با اجرای خط آبرسانی به تودشک مشکل افت فشار و قطعی آب  بالغ بر 5 هزارنفر به ویژه در فصل تابستان مرتفع شد و در دسترسی پایدار به آب شرب تحقق یافت.

مدیر آبفا کوهپایه به اجرای فاز اول شبکه فاضلاب شهر تودشک اشاره کرد و بیان داشت: در آذر ماه سال جاری فاز اول پروژه شبکه فاضلاب شهر تودشک با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عملیاتی گردید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها