موج

مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه در دانشگاه شهید باهنر شیراز:

مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه در یادواره شهدا در دانشگاه شهید باهنر شیراز گفت: عزت امروز و دستاوردهای انقلاب اسلامی هدیه گرانبهای شهدا به ملت ایران است.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، سردار حسن کریم پور مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه در یادواره سردارشهید ولی نوری، شهید گمنام و شهدای دانشجو در دانشگاه شهید باهنر شیراز اظهار داشت: عزت امروز و دستاوردهای انقلاب اسلامی هدیه گرانبهای شهدا به ملت ایران است.

کریم پور با بیان اینکه مسئله بسیج را در تاریخ اسلام باید قرینه سازی کنیم، تصریح کرد: اگر بتوانیم این را قرینه سازی کنیم به عظمت بسیج پی خواهیم برد، آیا در تاریخ ما بسیج داشتیم و به قول رهبر معظم انقلاب بسیج و تشکیل بسیج از طرف خداوند به امام خمینی (ره) الهام شد و دست خدا پشت بسیج بود.

وی اضافه کرد: در جای دیگر رهبر معظم انقلاب فرمودند بسیج پدیده بزرگی بود، در زمانی که عالم هستی فاقد پیامبر اولوالعزم بود و ایرانی که صاحب یک تمدن بزرگ بود ولی در واقع از وحی فاصله گرفته بود، وقتی نامه پیامبر(ص) به خسرو پرویز حاکم ایران می رسد آن را پاره می کند و دستور می دهد او را دست بسته دستگیر کنند و بیاورند ولی خداوند او را حفظ کرد و طبق آیه( و هو الذی بعث فی الامیین رسولا منهم یتلوا علیهم ایاته) توسط رسولش آیات الهی را بر مردم خواند و خداوند گفت بعد از این پیامبر دیگر با شما سخن نخواهم گفت و وحی بعد از پیامبر بسته شد و اسلام پایه گذاری شد.

مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه پیامبر (ص) در تاریخ دستاوردهای زیادی داشتند گفت: در واقعه غدیر پیامبر در واقع دستاوردهای اسلام را به امام علی(ع) تحویل دادند ولی به دلایل مسائل آن روز غدیر به غربت رفت و خدا برای زنده کردن و از بین بردن غربت غدیر واقعه عاشورا را بوجود آورد، با شکل دادن عاشورا غدیر دوباره وارد صحنه شد همینطور در تاریخ جلو می روی  زمانی که اسلام به اندلس رسید با ترویج عیش و نوش، مشروب، زن و تفکر امپریالیسم جلوی گسترش اسلام و کلیسا را در اسپانیا گرفتند و جنگ نرم را آوردند، جنگ نرمی که هنوز ما گرفتارش هستیم، در تاریخ معاصر کشور مصر با آن عظمتش را می بینیم که موشک قاهر داشت و می توانست اسرائیل را بزند ولی جگر و جرات شلیک موشک را نداشت.

 کریمپور با بیان اینکه بعد از جنگ جهانی دوم قدرتهای جهانی به سرکردگی آمریکا جهان را به پنج، شش قسمت تقسیم کردند افزود: کمونیسم، امپریالیسم و سرمایه داری، مائوئیست، ناسیونالیسم آلمان، عثمانی یا کشورهای اسلامی که اولین کسانی را که تکه تکه کردند عثمانی و آلمان و کشورهای اسلامی بود و جهان به دو قسمت شد یعنی کمونیسم و امپریالیسم و یکدفعه نگاه کردند یک صدایی مانند حضرت ابراهیم(ع)  و موسی(ع) دارد می آید و آن کسی نبود جز خمینی کبیر که وقتی امام فریادش را بلند کرد همه دنیا علیه او قیام کردند و گفتند نگران نباشید ما همه را زمین گیر کردیم، این ها که ایرانی و مجوس هستند در نطفه خفه می کنیم.

وی تصریح کرد: ولی امام خمینی فرمود باید قیام کنید و همه مردم قیام کردند و سپس برای اینکه دستاوردهای انقلاب  از بین نرود سپاه را در سال 57 تشکیل  دادند تا دستاوردهای انقلاب محفوظ بماند ولی آن قدر روی سپاه فشا رآوردند که سپاه به غربت رفت، سپاهی که حضرت امام فرمود: اگر کشور بلرزد به ستون سپاه وصل می کنیم با تحریم و فشار  به غربت بردند و بلافاصله امام خمینی بسیج را بوجود آورد و اینجا بود که حضرت آقا فرمودند بسیج و تشکیل بسیج را خداوند به حضرت امام خمینی(ره) الهام کرد.

مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه امروز نیز دنیای اسلام منتظر بوجود آمدن تمدن اسلامی یا تمدن بسیج جهانی است اظهار داشت: امروز نیز گروه هایی مانند انصار الله، حزب الله لبنان، یمن و جبهه مقاومت کپی برداری از بسیج ما در دوران دفاع مقدس است، حاج قاسم سلیمانی در جواب به این سوال که چرا دوران جنگ 8 ساله را دوران دفاع مقدس می نامید؟ گفتند در طول 8 سال جنگ حتی یک گناه از رزمندگان به من گزارش نشد چون جبهه قطعه ای از بهشت بود و در آنجا نمی شد گناه کرد.

وی یادآور شد: حضرت آیت الله مشکینی با ان عظمت و مقام علمی و عرفانی و ساده زیستی و تقوا آمد جبهه و در جواب اینکه چرا جبهه آمدید؟ گفت آمدیم خودمان را بسازیم و گفتند من مشکینی حاضرم 20 سال عبادتم را بدهم و 2 رکعت نماز شما را بگیرم و در جواب اینکه گفتند افتخار بدهید یک عکس با ما بگیرید گفتند حاضرم ولی به شرط اینکه اگر شهید شدید شفاعت مرا در روز قیامت بکنید.

کریمپور با اشاره به گرامی داشتن مقام شهدا گفت: حضرت آقا فرمودند امروز کار تجلیل از شهدا یک فریضه است و یک امر واجب است و برخی می خواهند به فراموشی سپرده شود کسانی که با نام و یاد شهدا سر سازگاری ندارند ولی مردم با شهدا دوست هستند و در جای دیگری رهبر معظم انقلاب فرمودند آنهایی که برای شهید در بدرقه و مشایعت وقت می گذارند این ها ثروت های امام زمان(عج) هستند. عزت امروز و همه پیشرفت ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی هدیه گرانبهای شهدا و خانواده شهدا به ملت ایران است، خداوند می فرماید من خدا وقتی از لحظه ای که شهید برای جبهه حرکت می کند به مرکب او و قدم های او قسم می خورم تازه هنوز شهید نشده و خدا به او قسم می خورد.

وی با اشاره به پیشرفت کشور در مسئله هسته ای عنوان کرد: شهید احمدی روشن بعد از تنگنای بحث هسته ای گفت شما چند نفر از بچه های فیزیک هسته ای را به من بدهید من 20 در صد غنی سازی را انجام میدهم، اگر صحبت های حضرت آقا بعد از شهادت شهید احمدی روشن در سال 91 را گوش کنید می فرمایند ما سلاح هسته ای نداریم و نمی سازیم ولی در هر سطحی به ما حمله کنید در همان سطح به شما حمله می کنیم این یعنی چی؟ یعنی اینکه در ست است که ما سلاح هسته ای نمی سازیم ولی اگر شما از حد خود تجاوز کنید و در سطح هسته ای به ما حمله کنید ما هم این توانایی را داریم که بلافاصله آماده شویم و در سطح هسته ای به شما حمله کنیم.

مشاور عالی نیروی قدس سپاه تأکید کرد: اینکه حضرت آقا فرمودند دشمن بداند اگر حمله نظامی کند ما تلاویو و حیفا را با خاک یکسان می کنیم، شاید خیلی ها بپرسند این چگونه است؟ در واقع حضرت آقا که بیخودی حرفی نمی زنند وقتی تونل های زیر زمینی نظامی را رونمایی کردند که 300 متر زیر زمین هستند جایی که جی پی اس کار نمی کند و دشمن توانایی رصد و پیگیری کارهای نظامی ما را ندارد و بلافاصله در زمان لازم رونمایی می کنند و مثلا موشکی را رونمایی می کنند که با سرعت 27 هزار کیلومتر در ساعت که در هر ثانیه 7/5 کیلومتر می رود و در مدت زمان 8 دقیقه می تواند اسرائیل را بزند یا موشک های خودکار که بلافاصله بعد از شلیک یک موشک از طرف اسرائیل تمام نقاط حساس و استراتژیک اسرائیل را با موشک خواهیم زد و این یعنی با خاک یکسان کردن حیفا و تلاویو و  این مایه ترس و وحشت دشمن می شود حضرت آقا با تکیه بر این توانمندی ها چنین جمله ای می فرمایند.

کریمپور در پایان سخنان خود اظهار داشت: زمانی چندین سال پیش به حضرت آقا گفتند که آمریکا با 500 عدد سانتریفیوژ در حد  یک درصد غنی سازی را انجام می دهد بلافاصله به دستور حضرت آقا شروع به کار کردیم و امروز ما با 23 عدد سانتریفیوژ توانایی غنی سازی در حد یک داریم و امروز هیچ هواپیمایی نمی تواند وارد جمهوری اسلامی شود چون ما 5800 مرکز پدافندی در سطح کشور داریم هر 17 کیلومتر یک پدافند داریم که در واقه 3700 تا از این پدافند ها فعال است و اگر از هر کشوری به سمت ایران موشکی شلیک شود به صورت اتوماتیک تمام مراکز مهم آن کشور زده خواهد شد که این مصوبه شورای عالی امنیت ملی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها