نماینده ولی فقیه در گیلان به تلفات منابع انسانی به ویژه موتورسواران در جاده های استان اشاره کرد و گفت: کاهش تلفات جاده ای نیازمند ارتقای فرهنگ ترافیکی است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با مدیرکل و کارکنان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان به مناسبت ۲۶ آذر روز ملی حمل و نقل در جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: تمام مردم شاهد تلاش راهداران حتی در جاده های روستایی هستند.

وی به نقش کلیدی پلیس راه، جمعیت حلال احمر و راهداران در بازنگه داشتن مسیرهای مواصلاتی کشور اشاره کرد و گفت: می طلبد دستگاه های مذکور ارتباط با همدیگر را مستحکم تر کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه نزدیکی به تهران سبب افزایش بار ترافیکی جاده های گیلان به ویژه در ایام تعطیل می شود، تصریح کرد: امیدواریم مسوولان با اتمام باقی مانده آزاد راه قزوین – رشت گامی موثر در کاهش بارترافیکی این مسیر بردارند.

آیت الله فلاحتی به راه اندازی راه آهن قزوین – رشت در آینده نزدیک اشاره کرد و گفت: راه آهن بیشتر به منظور حمل کالا و ترانزیت احداث شده و بخشی از آن مربوط به جابه جایی مسافر است.

آیت الله فلاحتی در دیدار با کارکنان راهداری گیلان1

وی با اشاره به تلفات انسانی در جاده های گیلان، بیان کرد: بیشترین تلفات منابع انسانی مربوط به موتورسواران است.

نماینده ولی فقیه در گیلان بر ارتقای فرهنگ ترافیکی به ویژه موتورسواران در استان تاکید کرد و یادآور شد: به منظور کاهش تصادفات نیاز است چراغ های چشمک زن و تابلوهای رانندگی به ویژه در راه های روستایی استان نصب شود.

آیت الله فلاحتی، خواستار توجه به رانندگان حمل و نقل کالا و مسافر به ویژه رانندگان برون شهری گیلان شد و اظهار کرد: لوازم یدکی و تجهیزات مورد نیاز باید در اختیار رانندگان گذاشته شود.

وی با تاکید بر ارتقای بخش فرهنگی رانند گان، خاطرنشان کرد: می طلبد آموزش های لازم در آداب سبک زندگی درون شهری و برون شهری به رانندگان ارایه شود.

جابه جایی بیش از ۳ میلیون نفر مسافر توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان نیز در دیدار مذکور به اشتغال ۱۲ هزار نفر راننده در بخش حمل و نقل کالا و مسافر استان اشاره کرد و گفت: در هشت ماه سال جاری بیش از ۳ میلیون و ۴۸۰ هزار نفر مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی استان جابه جا شده است.

محمدرضا نازک کار به حمل بیش از ۶ میلیون تن کالا توسط ناوگان حمل و نقل بار گیلان در ۸ ماه سال جاری اشاره کرد و افزود: دهه فجر امسال راه آهن گیلان راه اندازی می شود و افق خوبی در بخش حمل ونقل کالا و مسافر استان می گشاید.