رئیس پشتیبانی ساخت داخل شرکت پالایشگاه اصفهان گفت: طی 8 ماه سال جاری بیش از ۱۲۷ میلیارد ریالی در تامین قطعات مورد نیازصرفه جویی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سعید احترامیان  بیان داشت: تا پایان هشت ماه سال جاری و با همکاری متخصصان داخلی، در شرکت پالایش نفت اصفهان تعداد ۲۴۸ قطعه با تیراژ ۰۰۷ر۸۸ عدد و با صرفه جویی حدود ۱۲۷ میلیارد ریال تولید شد.

 وی با بیان اینکه تیراژ  اقلام ساخته شده  نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیش از ۴۰درصد رشد داشته است،  اظهار داشت: در  این مدت  موفق به ساخت تعداد زیادی از انواع قطعات یدکی دستگاههای پالایشی  شده ایم  که این نشان از تخصصِ و همت صنعتگران ایرانی توانمند و پر تلاش دارد.

احترامیان  تصریح کرد:  در این هشت ماه  ساخت قطعات یدکی با استفاده از توانمندیهای  سازندگان داخل کشور  بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال،  هزینه  داشته  و این در حالی است  که اگر می خواستیم نیاز خود را از خارج کشور تامین نمائیم  می بایست  بیش از ۱۴۵ میلیارد ریال در نظر می گرفتیم.

شرکت پالایش نفت اصفهان

 وی افزود: این واحد از سال  ۱۳۸۰  شروع به کار نموده که در زمینه تامین قطعات دستگاههای پالایشی و به ویژه ماشین آلات دوّ ار از قبیل توربین، پمپ، کمپرسور، چرخ دنده و... تا کنون فعالیت نموده است.

 احترامیان همچنین اعلام نمود: تمرکز و اولویت واحد پشتیبانی ساخت داخل شرکت، با تکیه برتوانمندی صنعتگران و متخصصان اصفهان بوده و حدود ۷۰% قطعات از این طریق تولید و درفرآیند عملیاتی قرار گرفته است.

 رئیس پشتیبانی ساخت داخل شرکت پالایشگاه اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر با بیش از  ۴۵۰ شرکت سازنده داخلی ارتباط داریم، گفت: تا کنون با این روش ساخت قطعات بسیار مهم و ارزشمندی انجام گرفته به طوری که  با نمونه های خارجی قابل رقابت است.به بیانی دیگر با وجود تحریم های ظالمانه و جهت دارصورت گرفته علیه کشور عزیزمان ایران، شرایط مطلوبی فراهم آمده تا ما بیش از گذشته بر توانمندیهای متخصصان و سازندگان داخلی تکیه کنیم و بسیج تمامی امکانات و تخصص و تجارب در کیفیت و ارتقا فعالیت ها سبب گردید تا ساخت قطعات خاص مذکور برای اولین بار برای  پالایشگاه اصفهان انجام گرددو اکنون با قاطعیت می توان گفت تحریم دشمن تبدیل به فرصت در جهت خودکفائی و قطع وابستگی در کلیه امور و پیشرفت شده است.