مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان اصفهان گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به عنوان نخستین بانک سبز اقدام به افتتاح حساب و پرداخت تسهیلات آنلاین در سراسر کشور کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، رضا اسفندیاری به مناسبت یازدهمین سالگرد فعالیت قرض‌الحسنه مهر ایران  در جمع اصحاب رسانه بیان داشت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به صورت کاملاً آنلاین در سراسر کشور فعال بوده و کاغذ در این بانک حذف و این بانک به عنوان نخستین بانک سبز اقدام به افتتاح حساب و پرداخت تسهیلات آنلاین در سراسر کشور نموده است.

وی تصریح کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران  در راستای کمک به رشد و توسعه اقتصاد کشور، حمایت از کارآفرینی و اشتغال‌زایی و  بهبود معیشت اقشار ضعیف و همچنین حمایت از مددجویان سازمان‌های مردم‌نهاد فعالیت می‌کند.

اسفندیاری افزود: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران  530شعبه  فعال در کشور دارد که 34 شعبه این بانک در استان اصفهان مستقر می باشد.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان اصفهان گفت: این بانک در مدت ۱۱ سال فعالیت خود ۴ میلیون فقره وام با رقم 224 هزار میلیارد ریال در کشور پرداخت کرده است.

وی بیان کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان اصفهان در مدت زمان 11 سال فعالیت خود 327 هزار فقره وام با رقم 24 هزار میلیارد ریال به صورت تسهیلات پرداخت کرده است.

اسفندیاری گفت: میانگین مطالبات بانک‌های کشور بین 5 تا 6 درصد است در صورتی که میزان مطالبات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان اصفهان شش‌دهم درصد می باشد.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان اصفهان  اظهار داشت: هیچ ردیف اعتبار دولتی برای بانک قرض الحسنه مهر ایران تعریف نشده و تمام منابع این بانک از محل جذب سپرده‌های مردمی است.

وی افزود: ازجمله خدمات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه در حوزه‌های اشتغال و کارآفرینی، معیشت، ازدواج، درمان و حمایت از مددجویان سازمان‌های حمایتی می باشد.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان اصفهان در پایان گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در راستای مسئولیت های اجتماعی خود و محرومیت‌زدایی و گسترش رونق اقتصادی به ویژه در مناطق محروم کشور تفاهم‌نامه‌های زیادی را با بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی منعقد کرده است.