مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان از اشتراک پذیر ی بیش از 800مشترک گاز طبیعی در شهر خور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سید مصطفی علوی  گفت:در راستای رفاه و آسایش عمومی و بهره مندی از نعمت گاز طبیعی، پروژه بزرگ گازرسانی به شهر خور به روش انتقال گاز طبیعی فشرده اجرایی و تاکنون اشتراک پذیری بیش از 800 مشترک صورت پذیرفته است.

وی با بیان اینکه این پروژه بزرگ همزمان با هفته دولت سال جاری با حضور استانداراصفهان و جمعی از مسئولان به بهره برداری رسید گفت: برای گازرسانی به شهر خور ایستگاهی با ظرفیت ۲ هزار متر مکعب بر ساعت تحت عنوان" ایستگاه دختر" به منظور تخلیه گاز از تانکرهای حامل گاز CNG به شبکه شهری و با اعتباری بالغ بر ۵۵میلیارد ریال اجرایی شده است.

علوی افزود: در این پروژه حدودد ۵۸ کیلومتر شبکه گذاری پلی اتیلن اجرایی شده و طی بهره برداری از آن بیش از۲ هزار و ۲۰۰خانوار معادل ۶هزارو ۷۶۵نفر از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند که در حال حاضر اشتراک پذیری  بیش از 800 مشترک صورت پذیرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان بیان داشت: از آنجا که شهرستان خور و بیابانک از خط انتقال گاز دور بوده و امکان اتصال شبکه شهری به خطوط انتقال وجود نداشت، گازرسانی به این شهرستان از طریقCNG و بر مبنای بهترین استانداردهای بین المللی و ملی صورت گرفته است.

علوی تصریح کرد: در عملیات اجرایی این طرح تمامی زیر ساخت های گازرسانی اعم از شبکه توزیع و علمک ها آماده شده و گازطبیعی از طریق تانکرهای قابل حمل به شبکه تزریق می گردد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با اشاره به اینکه برای این حجم اشتراک، 792 کنتور نصب گردیده، اضافه کرد: تنها سه شهر جندق، انارک و فرخی فاقد گاز طبیعی هستند که عملیات شبکه گذاری این سه شهر و دو روستای چوپانان و چاه ملک نیز اجرایی گردیده و تا اوایل سال آینده این سه شهر نیز از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.