نماینده ولی فقیه در گیلان بر جدی گرفتن برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها تأکید کرد و یادآور شد: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها می‌تواند در بیان جایگاه انقلاب اسلامی موفقیت‌آمیز باشد

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در پنجمین جلسه شورای راهبردی و سیاستگذاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گیلان اظهار کرد: جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی باید به صورت مردمی برگزار شود.

وی ادامه داد: افتخار داریم در دورانی زندگی می‌کنیم که انقلاب اسلامی توانست بارقه‌های امید را درون جامعه ایرانی و در دل ملت‌های دنیا ایجاد کند و اکنون معجزه‌های انقلاب اسلامی و رهنمودهای امام(ره) در حال عملی شدن است.

امام جمعه رشت به نامه امام(ره) به گورباچف رهبر اتحاد جماهیر شوروی سابق اشاره کرد و افزود: همان طور که شرق سوسیالیسم متلاش شد، انشاالله غرب کاپیتالیسم نیز به زباله‌دان تاریخ خواهد رفت.

آیت‌الله فلاحتی تصریح کرد: امروز مشاهده می‌کنیم انقلاب اسلامی همان طور که درصدد رهایی مردم از سرمایه‌سالارها بود، مردم کشورهای اروپایی اذعان دارند ما حکومت سرمایه‌داری نمی‌خواهیم و این از معجزه‌های انقلاب اسلامی است.

قیام مردم علیه نظام سرمایه‌داری به اروپا رسیده است

وی با اشاره به اینکه قیام مردم کشورهای غربی علیه سرمایه‌داری از جنبش وال‌استریت از آمریکا آغاز شده است، بیان کرد: قیام مردم علیه نظام سرمایه‌داری به اروپا رسیده است و با بهره‌گیری از این پروسه می‌توان جایگاه انقلاب اسلامی را در دنیا مطرح کرد.

آیت‌الله فلاحتی1

نماینده ولی فقیه در گیلان به نگاه مستضعفان عالم به انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: می‌خواهیم تمدن اسلامی که برپایه عدالت‌محوری و انسان‌محوری است، را در اختیار مردم دنیا قرار دهیم.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه در طول ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی همواره در حال پیش‌روی بودیم، خاطرنشان کرد: البته مشکلاتی در درون داریم که ناشی از تکانه‌های خارجی، ضعف نظارت‌ها و ضعف مدیریتی است.

جدی گرفتن برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها

وی در ادامه بر جدی گرفتن برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها تأکید کرد و یادآور شد: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها می‌تواند در بیان جایگاه انقلاب اسلامی موفقیت‌آمیز باشد و یکی از مطالبات جوانان و دانشجویان است.

امام جمعه رشت اضافه کرد: دو بال پارک‌های علم و فناوری و مراکز دانش بنیان می‌تواند در اجرای برنامه‌های انقلاب اسلامی کمک کند.

اطلاع‌رسانی ارزش‌ها و خدمات انقلاب اسلامی توسط رسانه‌ها

آیت‌الله فلاحتی، خواستار اطلاع‌رسانی ارزش‌ها و خدمات انقلاب اسلامی توسط رسانه‌ها به جامعه شد و اظهار کرد: دستاوردهای انقلاب اسلامی را باید اعلام کنیم زیرا انسان به مفاخر خود افتخار می‌کند.

وی انقلاب اسلامی را پاک‌ترین، گسترده‌ترین و کارآمدترین انقلاب‌ها در دنیا توصیف کرد و افزود: مردم باید احساس کنند در ۲۲ بهمن ماه سال ۵۷ قیام ملی در ایران برپا شد و برای آن جشن می‌گیرند.