جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اعلام کرد: 372 مورد جهیزیه تاکنون در استان کردستان به زوج‌های جوان اهدا شده است که اگر خیرین بیشتر در این زمینه کمک کنند قطعا تعداد آنها بیشتر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ سردار حمزه فلاح اظهارداشت: 372 مورد جهیزیه  در کردستان به زوج‌های جوان اهدا شده است.

وی در مراسم اهدای جهیزیه به نوعروسان سنندجی اظهار کرد: امنیت و آرامش امروز کشور را مرهون رشادت‌های شهدا و ایثارگران هستیم که در این راستا سپاه وظیفه خود می‌داند که به مردم خدمت کند.

فلاح افزود: استان کردستان با تقدیم بیش از پنج هزار و 400 شهید، ولایت‌مداری و اعتقاد راسخ خود به دین اسلام را ثابت کرده و همواره بسیاری از کارها با مشارکت مردم صورت گرفته است.

جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه عنوان کرد: سپاه اقدامات بسیاری را در راستای سازندگی و محرومیبت زدایی انجام داده که یکی از آنها کمک به تهیه جهیزیه برای زوج‌های جوان است.

وی اعلام کرد: 372 مورد جهیزیه تاکنون در استان کردستان به زوج‌های جوان اهدا شده است که اگر خیرین بیشتر در این زمینه کمک کنند قطعا تعداد آنها بیشتر خواهد شد.

 فلاح در ادامه به اقدامات محرومیت‌زدایی هم اشاره و تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی کارهای عمرانی را که سپاه انجام می‌دهد به عنوان رقیب خود ندانند بلکه به ما اعتماد کنند.

وی عنوان کرد: در زمینه اشتغالزایی، کارآفرینی و پروژه‌های زودبازده سال گذشته به 131 پروژه و امسال تاکنون به 122 پروژه وام داده‌ایم.

جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان به فعالیت 475 گروه جهادی در استان اشاره و ذکر کرد: این گروه ‎ ها با مشارکت مردم در مناطق محروم و دور افتاده به محرومیت زدایی می‌پردازند.

وی ادامه داد: در بحث دهکده اقتصاد مقاومتی، دو استخر پرورش ماهی به ظرفیت 3.5 و 15 تنی راه اندازی و بیش از 60 سوله هم برای پرورش قارچ ایجاد شده است.

سردار فلاح خاطرنشان کرد: با همکاری کمیته امداد، یک هزار پروژه تعریف شده که تاکنون 250 پروژه آن آغاز شده است.

وی در پایان یادآور شد: با استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه‌ها و مراکز علمی، بسیج مردمی و سپاه می‌توان کارهای بسیاری را انجام داد و زمینه توسعه استان را فراهم کرد.