اداره کل آموزش فنی و حرفه ای لرستان، با ارائه نمونه ای از روشهای آموزشی خود در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان شرکت کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، همزمان با هفته پژوهش و فناوری، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان با ارائه نمونه ای از روشهای آموزشی خود در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان که در دانشگاه لرستان برگزار شد، شرکت کرد.

رحمن قلاوند مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای لرستان در رابطه با این نمایشگاه، گفت: با توجه به اینکه امکان ارائه تمام ابعاد آموزشی اداره کل در نمایشگاه ممکن نبود، لذا چند نمونه از توانمندی‌ها در معرض نمایش عموم قرار گرفته تا مراجعه کنندگان با روشهای آموزشی آشنا شوند و بتوانیم جوانان را به این آموزشها و فراگیری مهارت جذب کنیم.

شبیه ساز کشت هیدرولیک یکی از توانمندی‌های ارائه شده است

وی، افزود: شبیه ساز کشت هیدروپونیک نمونه ای از فعالیتهای پژوهشی یکی از مربیان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای لرستان است که بکاربردن این روش به اصلاح تولید کمک کرده و با بهره برداری حداکثری از منابع آب و خاک می تواند بدون بالابردن سطح زیر کشت، تولید را بالا برد.

درآمیختگی دانش و تجربه در نمایشگاه هفته پژوهش لرستان مشهود است

قلاوند ادامه داد: مشاهده محصولات عرضه شده در غرفه‌های این نمایشگاه نشان می‌دهد که توانمندی تولید محصولات صرفا از طریق تحصیلات آکادمیک حاصل نشده و افراد در کنار دانش، با بکارگیری تجربه و مهارت هایی که فرا گرفته اند؛ ایده های خود را عملی کرده اند.

گفتنی است، ست پنوماتیک ایستگاه شبیه سازی خط تولید، ربات های انباردار و تعقیب خط، پرورش گیاهان دارویی و اسانس گیری از آنها، تولید کننده عرقیجات گیاهی، کشاورزی گلخانه ای خاکی و گلخانه ای هیدروپونیک «کشت بدون خاک» و مواردی از این دست، نمونه های از توانمندی آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای لرستان در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان است.