موج

مدیرکل پدافند غیرعامل کرمانشاه:

علیرضا حیدری ضمن تأکید بر اهمیت پدافند غیرعامل در کشورهای توسعه‌یافته شناخت و آگاهی مسئولین از اصول، مبانی و اهداف پدافند غیرعامل و نیز اطلاع از دستورالعمل‌ها و برنامه‌ها و قوانین مربوطه را ضروری دانست.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرکل پدافند غیرعامل کرمانشاه با تأکید بر ضرورت اجرایی شدن پدافند غیرعامل در تمامی سطوح، گفت: یکی از راهبردهای مصون‌سازی کشور و همچنین پیش‌بینی و پیشگیری از تهدیدات دشمنان و حفظ سرمایه‌های مادی و معنوی در جهت نیل به توسعه پایدار، پدافند غیرعامل است.

وی در ادامه افزود: فرهنگ‌سازی عمومی موجب تقویت خوداتکایی و باور عمومی جامعه به مشارکت در حفظ هویت و سرمایه‌های ملی، آداب‌ورسوم و فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی خواهد شد.

وی در ادامه اظهار داشت؛ مقوله پدافند غیرعامل ابتدا باید توسط خود مسئولین و فعالان این عرصه جدی گرفته شود تا بتوان فرهنگ آن را به جامعه تزریق کرد و برای این کار باید از تمام ظرفیت‌های موجود بخصوص از امکانات دستگاه‌های اجرایی نهایت استفاده را برد زیرا پدافند غیرعامل یک راهبرد مؤثر درزمینهٔ پیش‌بینی و پیشگیری است که می‌تواند میزان آسیب‌رسانی تهدیدات و خطرات را به حداقل برساند.

حیدری در پایان گفت؛ هر شهرستانی ویژگی‌های منحصربه‌فرد خودش را دارد و به همین دلیل دبیران شورای پدافند غیرعامل در شهرستان‌ها باید تسلط کامل و شناخت کافی از ظرفیت‌های خطرآفرین شهرستانی که در آن هستند، داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها