موج

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان با اشاره به اینکه در روزهای گذشته شاهد نابسامانی هایی در بازار لاستیک، باطری و قطعات مصرفی کامیون ها بودیم، گفت: تنظیم، نظارت و عرضه قطعات کامیونها وظیفه سازمان صنعت،معدن و تجارت است. واحدهایی در پایانه های هرمزگان برای عرضه قطعات در اختیارشان قرار داده ایم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، داریوش باقرجوان پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به عملکرد هشت ماهه ی سال97 اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان، گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بیش از 13 هزار و 500 کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راههای اصلی و فرعی را زیر پوشش دارد که از این میزان حدود 10 هزار کیلومتر راه روستایی است.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان همچنین از تهیه و نصب 10 هزار و 740 عدد علائم ایمنی راهها اعم از اخطاری، انتظامی، مسیرنما در سال جاری خبرداد و اظهار کرد: تهیه و اجرای نرده رفوژ طرفین پل‌های عابر پیاده در محور بندر شهید رجائی هزار و 200 متر طول و بیش از 850 متر مربع تابلوهای اطلاعاتی راهها با اولویت آشکارسازی نقاط پر تصادف در محورهای استان تهیه و نصب شد.

باقر جوان در رابطه با نگهداری و حفظ سیستم روشنایی راه، تونل ها نیز گفت: استان هرمزگان دارای 52 کیلومتر روشنایی راه و تونل و 310 چراغ چشمک زن و آذرخشی است که به طور مستمر  طی سال جاری از این تجهیزات توسط این مجموعه تعمیر، سرویس و نگهداری شده است.

باقرجوان در خصوص حفظ حریم راهها و رفع تصرفات غیر مجاز عنوان کرد: تعداد هزار و 135 تخلف شناسایی، تعداد 611 مورد اخطار و پیگیری و تعداد 65 تخلف نیز قلع قمع و تعداد 468 عدد تابلوهای غیر مجاز جمع آوری شد.

وی اضافه کرد: استان هرمزگان دارای 9 تونل است که از این تعداد نگهداری تاسیسات و حفظ روشنایی هشت تونل با اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای است که تعداد 2 تونل دارای تاسیسات ایمنی هوشمند نظیر سیستم اعلام حریق، روشنایی هوشمند، سیستم مانیتورینگ و تهویه هوا که توسط جت فن انجام می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان ادامه داد: همچنین در جهت ایمن سازی محورهای استان 720 کیلومتر خط کشی راه که بیشترین خط کشی در شهرستان بندرعباس به طول 260 کیلومتر انجام و ارتقاء حفاظ میانه راهها و حفاظ نواحی پرتگاهی و بهسازی حفاظهای موجود در راههای استان به مقدار چهار هزار و 350 متر طول از نوع نیوجرسی مفصلی و بیش از پنج هزار و 400 متر طول از نوع گاردریل انجام شده است.

وی افزود: تهیه و نصب چشم گربه ای پنج هزار و 800 عدد، ایمن سازی سرگاردریل و موانع صلب، دماغه ها و ناحیه انتقالی پلها به مقدار 157 عدد و همچنین پاکسازی کنار نیوجرسی ها و حاشیه راهها به طور مستمر در حال انجام است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان در بخشی از سخنان خود به عملکرد اداره نگهداری راههای استان پرداخت و گفت: در سال جاری 210 کیلومتر عملیات بهسازی روکش آسفالت در محورهای مختلف استان انجام شده که از این میزان  85 کیلومتر شامل راههای روستایی است.

وی با اشاره به اینکه عملیات روکش آسفالت در تمامی شهرستانهای استان در حال انجام است افزود: در غرب استان عملیات روکش آسفالت، محور بستک به بندرلنگه و خمیر به طول 10 کیلومتر، راههای حوزه شهرستان بستک به طول پنج کیلومتر، محور پارسیان به بوشهر و بندرلنگه 15 کیلومتر، محور بندرلنگه به پارسیان به طول 12 کیلومتر  و محور چارک به بندر آفتاب به طول 5/6 کیلومتر  به اتمام رسیده است.

باقرجوان اضافه کرد: در شرق استان نیز عملیات روکش آسفالت محور بیکاه به ده گلکن به طول هشت کیلومتر ، محور فاریاب به زیارتعلی به طول چهار کیلومتر ، زیارتعلی به کهنوج به طول چهار کیلومتر ،محور جاسک به جگدان به طول 16 کیلومتر ، راه روستایی لیردف به بیاهی به طول پنج کیلومتر و محور بهمدی از روستاهای شهرستان جاسک به طول 2 کیلومتر انجام شده است .

وی ادامه داد: احداث راههای طرفین پل هشتبندی میناب به طول سه کیلومتر و احداث راههای طرفین و اصلاح قوس پل آبنمای دریسی به طول یک کیلومتر در سال جاری انجام شده است.

باقرجوان در ادامه اقدامات عملیات بهسازی و روکش آسفالتی محورهای استان در سال جاری اظهار کرد: محور  سیاهو به احمدی به طول 10 کیلومتر ، محور احمدی به فارغان به طول هشت کیلومتر ، محور بندرعباس به حاجی آباد به طول سه کیلومتر ، محور تازیان به بندرعباس به طول پنج کیلومتر ، محور تل قلعه به شهدادی به طول پنج کیلومتر عملیات بهسازی روکش آسفالت انجام شده است.

وی افزود: 10 کیلومتر عملیات آسفالت حفاظتی میکرو سرفیسینگ در محور بندرعباس حاجی آباد نیز انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده هرمزگان به تشریح عملیات آسفالت حفاظتی میکرو سرفیسینگ پرداخت و گفت: میکروسرفیسینگ  لایه نازکی از آسفالت جهت ترمیم و نگهداری روسازی جاده است که به منظور کاهش نفوذ آب، مقاومت در برابر لغزندگی، پیرشدگی ، تصحیح شیارشدگی و کاهش ناهمواری سطح راه مورد استفاده قرار میگرد و عمر مفید آن بین پنج تا 7 سال است.

وی همچنین اضافه کرد: بیش از 20 دستگاه پل بزرگ و کوچک از ابتدای سالجاری تاکنون در جاده های استان تعمیر و بهسازی شده است.

باقرجوان عنوان کرد: بهسازی و تعمیر پلها شامل تعمیر رادیه برید ، تعویض دال و ترمیم دستکهای پل، باکس گذاری و تعریض پل ، مقاوم سازی پایه پل ها، تنقیه و لایروبی، تعمیر دیواره های هدایت آب، مرمت و قرنیز نرده پل بوده است.

وی افزود: تعمیرات و بهسازی پلها بیشتر به اجرای تعمیر رادیه و برید و تعویض دال و ترمیم دستکهای پل در محورهای شهرستان حاجی آباد، میناب، بستک، پارسیان و رودان بوده است.

 

باقرجوان عنوان کرد: همچنین طی این مدت پل نیمه کار در محور بندرعباس به کهورستان و پل ورودی هشتبندی در حوزه شهرستان میناب احداث شد.

وی افزود: اتمام پروژه پل سه دهانه هشتبندی میناب ، عملیات اجرایی تبدیل آبنمای کنارجو به پل در محور شهرستان سیریک، تبدیل آبنمای دریسی به پل باکسی در محور بندرعباس به میناب ابتدای جاده شمیل و تهیه شناسنامه تمامی ابنیه فنی پلها و برآورد خسارت وارده از دیگر پروژه های انجام شده توسط اداره نگهداری ابنیه فنی طی هشت ماه گذشته است.

باقرجوان همچنین در خصوص عملکرد اداره ماشین آلات راهداری هرمزگان در سال 97 گفت: ماشین آلات راهداری به طور مختصر  مسئولیت تجهیز ، تعمیر  و نگهداری  ماشین آلات سبک و سنگین راهداری  را بر عهده دارد  و در این راستا برنامه های این حوزه، بحث تعمیر  و اورهال کردن  ماشین  آلات و دستگاه های  راهداری   که متوقف  می باشند و دیگری نگهداری و نظارت بر عملکرد دستگاه های فعال و در حال کار است .

وی افزود: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با داشتن بیش از 220 دستگاه سنگین  و نیمه سنگین  و سبک   که  هم کنون بیش از  180 دستگاه  فعال دارد که در 12 شهرستان در سطح استان در حال انجام امورات  مستمر  راهداری و رگلاژ  راهها و نگهداری راههای شریانی  و غیر شریانی  و روستایی هستند.

باقرجوان ادامه داد: با توجه به اعتبارات ابلاغی  موفق به خرید  سه دستگاه تیغه جلو کامیونی جهت ماسه روبی و مصالح  روی سطح جاده ها   بر روی کامیون های  راهداری  جاسک، بندرعباس و حاجی آباد  نصب گردید و  یک دستگاه جاروب  اتوبانی خریداری شد که  هم اکنون در حال نصب  بر روی  شاسی است.

وی افزود: از ابتدای  سال جاری  تا کنون بیش از  40 دستگاه  از  ماشین آلات راهداری که به علت نیاز به تعمیر متوقف گردیده بودند  فعال و راه اندازی و  بیش  300 سرویس جابجایی دستگاه های راهداری و همچنین  جابجایی نیوجرسی و  دال پل و  لوله  از ابتدای سال جاری توسط تریلی های اداره ماشین الات انجام شده است.

باقرجوان گفت: از ابتدای سال جاری سرویس  هزار ساعتی  بیش از 15  دستگاه  از ماشین الات  سنگین  انجام و همچنین سرویس  دوره ای   18  دستگاه  تویوتا هایلوکس 2700 به صورت ماهانه و مستمر  در حال انجام  است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان با اشاره به اینکه در روزهای گذشته شاهد نابسامانی هایی در بازار لاستیک، باطری و قطعات مصرفی کامیون ها بودیم، گفت: تنظیم، نظارت و عرضه قطعات کامیونها وظیفه سازمان صنعت،معدن و تجارت است. واحدهایی در پایانه های هرمزگان برای عرضه قطعات در اختیارشان قرار داده ایم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها