استاندار گیلان نقد منصافه را رسالت مهم خبرنگاران و عاملی در مسیر اصلاح امور خواند و تصریح کرد: نقد منصفانه باید همراه با توجه به ظرفیت های مثبت باشد و بازتابی اصلاحی ارائه دهد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مصطفی سالاری در دیدار با مدیران مسئول روزنامه های محلی با اشاره به نقش رسانه ها در تنویر افکار عمومی اظهار داشت: تعدد نشریات، پایگاه ها و کانال های خبری در گیلان موجب تسریع در روند اطلاع رسانی در تمامی لایه های اجتماعی می شود.

وی با بیان اینکه فعالیت رسانه ها و روشنگری آنها از رویدادهای استان موجب پاسخگویی هرچه بیشتر مسئولان است، تصریح کرد: گسترش شبکه های مجازی و الکترونیک در کنار سهولت بخشی برای دسترسی عموم مردم به اخبار و اطلاعات، مشکلاتی را پیش روی نشریات چاپی قرار داده است.

سالاری اثرگذاری فعالیت در حوزه مطبوعات و رسانه را وابسته به کیفیت کار دانست و افزود: در جهت حمایت از رسانه های معتبر چاپی به زودی طرحی به اداره ها و سازمان های دولتی برای دریافت اشتراک بر اساس نیازمندی های دستگاه ارائه می شود.

نقد منصافه رسالت مهم خبرنگاران و عاملی در مسیر اصلاح امور

وی نقد منصافه را رسالت مهم خبرنگاران و عاملی در مسیر اصلاح امور خواند و تصریح کرد: نقد منصفانه باید همراه با توجه به ظرفیت های مثبت باشد و بازتابی اصلاحی ارائه دهد.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین به بیان موضوعات توسعه محور استان اشاره کرد و گفت: کشاورزی،صنعت و گردشگری می تواند رونق و اشتغال استان را افزایش دهد.

سطح زیر کشت در گیلان رقم قابل توجهی را نشان می دهد

وی افزود: سطح زیر کشت در گیلان رقم قابل توجهی را نشان می دهد اما عدم بهره وری صحیح امکان توسعه و باروری استعداد در این بخش را با کاهش مواجه کرده است.

سالاری علاوه بر نوسان های اقتصادی، عدم مدیریت صحیح را از مشکلات صنایع در گیلان خواند و گفت: بهره گیری از فناوری های ارزان قیمت، بررسی طرح های موفق در دیگر کشور ها و توسعه سطح دانش کارکنان می تواند رشد صنایع داخلی را به همراه داشته باشد.

استاندار گیلان در دیدار با مدیران مسئول روزنامه های محلی1

استاندار گیلان افزود: قانون های پراکنده و جدا از هم در کنار نگاه سلیقه ای برخی دستگاه ها بر رکود صنایع دامن زده و کاغذبازی های اداری انگیزه سرمایه گذاری را کاهش داده است.

وی در بحث گردشگری به ظرفیت های طبیعی و تاریخی گیلان و امکان سرمایه گذاری در جهت بهبود اشتغال و اقتصاد استان اشاره و یادآور شد: اگر توسعه این صنعت بدون برنامه ریزی و زیرساخت دنبال شود ،گردشگری به عامل تخریب استان تبدیل می شود.

سالاری با اشاره به اینکه 32 محور در گردشگری تعیین شده که تنها یک محور به بوم گردی اختصاص یافته تصریح کرد: توسعه بوم گردی امکان حفظ طبیعت در کنار اشتغال زایی و جلوگیری از مهاجرت روستایی را افزایش داده و توسعه پایدار گردشگری را به دنبال دارد.

استاندار گیلان در پایان افتتاح شبکه ریلی استان و تسهیل سفر برای کشورهای همسایه گیلان را فرصتی برای توسعه گردشگری داخلی خواند و افزود: معرفی داشته ها و ظرفیت ها باید مورد توجه فعالان عرصه رسانه قرار گیرد.