مدیرروابط عمومی شرکت آب وفاضلاب شهری کردستان اظهارداشت:از میان ۲ هزار و ۷۰ اثر ارسال شده توسط دانش آموزان کردستانی به مسابقه نقاشی آب = زندگی، ۱۰ اثر برتر به مرحله کشوری راه یافته اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ادریس شریفی گفت: فراخوان مسابقه نقاشی کودکان و نوجوانان در کردستان مهر ماه جاری منتشر شد.

وی در گفتگو با خبرنگار موج کردستان افزود:پس از انتشار این فراخوان که توسط دفتر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان و با همکاری اداره کل آموزش و پرورش کردستان انجام شد، ۲ هزار و ۷۰ اثر تا پایان مهلت (۳۰ آبان ماه) به دبیرخانه جشنواره واصل شد و داوری آثار نیز تا ۱۵ آذرماه انجام گرفت.

شریفی گفت:این مسابقه با هدف گسترش فرهنگ صحیح مصرف آب میان آحاد جامعه، با استفاده از توانایی هنری کودکان و نوجوانان سراسر استان و تکثیر و نشر آثار آنان که معمولا برداشت و دریافتی ویژه از فضای پیرامونی است، برگزار شد و  قصد داشت توجه افکار عمومی را به پدیده کم آبی جلب نماید.

مدیرروابط عمومی شرکت آب وفاضلاب شهری کردستان عنوان کرد:از میان آثار دریافتی این مسابقه در نهایت ۱۰ اثر به عنوان آثار برتر انتخاب شد و به مرحله کشوری راه یافت و قرار است در این مرحله که اواخر سال برگزار خواهد شد، آثار برتر سراسر کشور انتخاب و در نمایشگاهی در معرض دید قرار بگیرند.

 شریفی گفت:از شهرستان سنندج، نقاشی های ارسالی فاطمه ذوالفقاری از مدرسه نمونه ابرار، مبین مرادویسی از دبیرستان شهیدرضا خدامرادپور، آران امامقلی از مدرسه علم و دین ۱، کمند خالق پناه و سارا شهبازی از دبیرستان شهیده ناهید فاتحی کرجو، مانیا زرگر از دبستان مهندس ادب ۱ و ثنا عبدالکریمی از مدرسه شاهده رزاق طلب، از شهرستان قروه نقاشی های ارسالی ژینا قادری و مهلا ستار از دبستان طیبه و از شهرستان دیواندره نقاشی ارسالی روژان کرمی از دبستان شکوفه های انقلاب برگزیده شدند.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان به آثار برتر هم در مرحله استانی و هم در مرحله کشوری جوایزی تعلق خواهد گرفت.