دهمین جشنواره نخستین واژه آب با مشارکت شرکت های آب و فاضلاب روستایی و شهری گیلان امروز با حضور 400 نفر از دانش آموزان مدرسه انقلاب اسلامی محله ساغری سازان رشت برگزار شد

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، دهمین جشنواره نخستین واژه آب با مشارکت شرکت های آب و فاضلاب روستایی و شهری گیلان امروز با حضور 400 نفر از دانش آموزان مدرسه انقلاب اسلامی محله ساغری سازان رشت برگزار شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان در این جشنواره با اشاره به اینکه ایران کشوری خشک و نیمه خشک است، گفت: بحث آب و بحران کم آبی باید در سرفصل دروس دانش آموزان قرار گیرد.

محب علی رنج ور با تاکید بر رعایت الگوی درست مصرف آب از سوی خانواده ها و ضرورت آموزش آن به کودکان، افزود: ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب باید با مشارکت همه دستگاه های ذیربط به طور مداوم انجام شود.

وی گفت: در این راستا باید با الگو قرار دادن طرح همیاران پلیس حوزه راهنمایی و رانندگی، در بحث مدیریت مصرف آب نیز طرح حامیان آب را از مدارس آغاز و بیش از گذشته تقویت کرد.

جشنواره زنگ آب در مدارس گیلان نواخته شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان با بیان اینکه بعد از هوا، آب دومین نیاز حیاتی انسان است، گفت: آب هدیه ای از سوی خداوند و بعنوان امانت در دستان ماست که باید برای آیندگان حفظ شود.

سید محسن حسینی افزود: کودکان، بهره بردارن آینده آب هستند که باید الگوی درست مصرف و صرفه جویی در مصرف آب به آنان آموزش داده شود.

به گزارش موج،  در دهمین جشنواره نخستین واژه آب، معاون امور عمرانی استانداری، مدیرکل آموزش و پرورش، معاونین شرکت های آب و فاضلاب روستایی و شهری گیلان و اعضای شورای شهر رشت حضور داشتند.

در این جشنواره زنگ آب نیز توسط مسئولان نواخته شد.

اجرای موسیقی، نمایش و برپایی نمایشگاه نقاشی با موضوع مدیریت مصرف آب از دیگر برنامه های مهیّج این جشنواره بود که مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفت.