معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: 15 ایستگاه جدید دوچرخه در سطح شهر با طراحی و خدمات جدید راه اندازی می شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، علیرضا صلواتی در نشست خبری سه شنبه ها با رسانه گفت: 15 ایستگاه جدید دوچرخه در سطح شهر با طراحی و خدمات جدید راه اندازی می شوند.

وی ادامه داد:در طرح جدید، دوچرخه های معمولی، برقی، اسکوترهای برقی و دوچرخه های دو نفره به شهروندان عرضه می شوند و تلاش داریم پاسخگوی همه اقشار باشیم.

 صلواتی بیان داشت:به مناسبت 26 آذر روز حمل و نقل و رانندگان تا 29 دی ماه روز هوای پاک، رویدادهای فرهنگی-ترافیکی متعددی با نام قصه آدم و هوا در شهر برگزار خواهد شد.

 وی با بیان اینکه در موضوع زیرساخت ها 7 محور را دنبال می کنیم، اظهار داشت: در محور اول ایستگاه های دوچرخه و پارک سوارهای شهری مورد توجه قرار می گیرد، این ایستگاه ها در گذشته نقاط ضعفی داشت که با مشارکت بخش خصوصی بازآفرینی شده و به شیوه و طراحی جدید فعالیت خواهند کرد.

صلواتی تاکید کرد: همچنین 5 ایستگاه مکانیزه کاملا هوشمند دوچرخه نیز به این 15 ایستگاه اضافه می شود.

وی با بیان اینکه یکپارچه کردن سیستم حمل و نقل عمومی از جمله برنامه های حمل و نقل و ترافیک شهرداری است، افزود: برای افرادی که از سیستم حمل و نقل عمومی و دوچرخه استفاده می کنند تشویق هایی در نظر گرفته می شود.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اجرای طرح دیده بان آلودگی هوا، گفت: در این طرح هر شهروند اصفهانی دیده بان آلودگی هوا خواهد بود و بنا به اطلاعاتی که از طریق سامانه تلفنی 137 در اختیار ما خواهد گذاشت، خودروهای متخلف توقیف می شوند. 

636 مورد تجهیزات هوشمند ترافیکی در اوایل دی ماه به شهر اضافه می شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به سیستم های هوشمند ترافیکی شهر، تاکید کرد: در اوایل دی ماه بهره برداری از " 636 تجهیزات هوشمند ترافیکی به علاوه یک" شامل دوربین های ثبت تخلف سرعت، نظارت تصویری، عبور از چراغ قرمز، عبور از مسیرهای ویژه بی آر تی،‌ تابلوهای اطلاع رسان ترافیکی و همچنین خودروی سیار ثبت تخلف برای رصد 18 تخلف انجام می گیرد.   

صلواتی  بیان داشت: تا پایان امسال نیز 6 خودروی سیار ثبت تخلف در محدوده مناطق یک، سه، چهار، پنج، شش،‌ یازده و پانزده در سطح شهر فعال می شوند و امیدواریم با همکاری شهروندان عزیز از طریق این خودروها رفت و آمد و ترافیک در سطح شهر روان تر شود چراکه به عنوان مثال، در صورتیکه بتوانیم پارک های دوبل سطح شهر را جمع آوری کنیم حدود 30 درصد به ظرفیت معابر شهری اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین از دی ماه عملیات حفاری تونل های خط دو قطار شهری آغاز می شود. البته فعالیت عمرانی 4 ایستگاه آغاز شده و عملیات احداث دو ایستگاه دیگر نیز آغاز می شود. 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: در اوایل دی ماه از " 636 مورد تجهیزات هوشمند ترافیکی به علاوه یک" بهره برداری می شود.