موج

با دعوت اقلیم کردستان عراق؛

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان از سفر دو روزه استاندار کردستان به سلیمانیه عراق در راس هیاتی تجاری اقتصادی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ حسین فیروزی گفت: استاندار کردستان در راس هیاتی به سلیمانیه سفرخواهد کرد.

وی در این خصوص اظهار کرد: در این سفر که روزهای دوشنبه و سه شنبه 19 و 20 آذرماه انجام می‌شود هیاتی مرکب از مدیران و تعدادی از تولیدکنندگان، صادرکنندگان و فعالان اقتصادی استان، استاندار را همراهی می‌کنند.

فیروزی افزود: در جریان این سفر با استاندار سلیمانیه، مدیران و همچنین تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی اقلیم کردستان عراق، در خصوص مسائل اقتصادی و روابط تجاری فی مابین دیدار و مذاکره و گفتگو خواهد شد.

وی هدف از این سفر را ارتقاء سطح همکاری‌های فی مابین در زمینه‌های تجاری و بازرگانی و بهره مندی‌ بیشتر 2 طرف از ظرفیت‌های مرز رسمی باشماق مریوان و مرز سیرانبند بانه عنوان کرد و گفت: بازگشایی بازارچه سیف سقز که از سال 90 از طرف اقلیم کردستان عراق تعطیل شده بود، در محور مذاکرات این سفر 2 روزه قرار خواهد گرفت. 

فیروزی در ادامه با اشاره به ظرفیت های فنی مهندسی کشورمان تصریح کرد: مذاکره و گفتگو در خصوص صادرات خدمات فنی مهندسی به اقلیم کردستان از دیگر برنامه‌های این سفر است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت واحدهای تولیدی و تولیدات باکیفیت در سطح استان کردستان، فراهم کردن زمینه صادرات کالاهای تولیدی استان، یکی دیگر از اهداف این سفر خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها