محمدصفا میرزایی گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در کرمانشاه 1700 فقره تسهیلات با مبلغ 85 میلیارد ریال را با تأمین ضامن حداقلی به زلزله‌زدگان پرداخت کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در کرمانشاه در خصوص وام‌های امهال شده برای مناطق زلزله‌زده، اظهار داشت: تاکنون 18 هزار و 500 فقره تسهیلات زلزله‌زدگان در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در کرمانشاه با مبلغ 1180 میلیارد ریال امهال شده است.

وی در خصوص دیگر اقدامات عمرانی در مناطق زلزله‌زده گفت: در حال حاضر سه باب مدرسه، بازسازی یک مدرسه و ساخت سه خانه بهداشت هریک با رقم 4.5 میلیارد ریال در مناطق زلزله‌زده به همت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در کرمانشاه عملیاتی شده است.

رئیس شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در کرمانشاه در ادامه در رابطه با عملکرد یک‌ساله این بانک از سال گذشته تاکنون، اظهار داشت: در سال جاری 4 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به متقاضیان پرداخت‌شده که از این تعداد عمده تسهیلات پرداختی با تعداد بیش از 25 هزار فقره و رقم 3767 میلیارد ریال مربوط به تسهیلات رفع احتیاجات ضروری بوده است.

محمدصفا میرزایی بابیان این مطلب که حدود هزار فقره تسهیلات با رقم 100 میلیارد ریال در بخش تسهیلات ازدواج استان کرمانشاه تخصیص‌یافته است، تصریح کرد: تقریباً تمامی متقاضیان دریافت وام ازدواج در بانک مهر ایران در شعبه کرمانشاه تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند و در حال حاضر فقط 20 نفر پشت نوبتی در کرمانشاه وجود دارد که مشغول به ارائه مدارک هستند.

به گفته رئیس بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در کرمانشاه بخش عمده‌ای از تسهیلات پرداختی این مرکز مالی به اقشار آسیب‌پذیر جامعه اختصاص‌یافته است که بر اساس آمار شامل تخصیص تسهیلات اشتغال‌زایی 66 فقره با مبلغ 12 میلیارد ریال برای مددجویان کمیته امداد، 36 فقره با مبلغ 7 میلیارد ریال برای مددجویان بهزیستی، 100 فقره با مبلغ پنج میلیارد ریال برای اشتغال‌زایی بنیاد مسکن و 770 فقره با مبلغ 23 میلیارد ریال مربوط به اشتغال بانوان سرپرست خانوار و همچنین ایجاد و اختصاص تسهیلات ویژه برای مناطق زلزله‌زده کرمانشاه بوده است.