مرضیه قنبریان، گفت: دستمال کاغذی، حوله کاغذی و کاغذ توالت مشمول مقررات اجرای استاندارد اجباری هستند و عرضه غیر استاندارد این محصولات در بازار لرستان ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، مدیرکل استاندارد لرستان دستمال کاغذی، حوله کاغذی و کاغذ توالت مشمول مقررات اجرای استاندارد اجباری هستند و عرضه غیر استاندارد این محصولات در بازار لرستان ممنوع است.

مرضیه قنبریان، افزود: در روزهای گذشته در بازار استان به ویژه در شهرستان خرم آباد، دستمال هایی به شکل رول، فاقد هرگونه نشانی تولید و توزیع و عرضه می شود که عرضه اینگونه محصولات بدون نشان استاندارد، سلامتی و بهداشت مردم را به خطر می اندازد.

قنبریان، گفت: بر اساس استانداردهای ملی مربوطه، درج مواردی از قبیل نام و نشانی کارخانه، نام تجارتی، نام محصول، تاریخ تولید به روز، ماه و سال و نشان استاندارد بر روی بسته بندی فرآورده های مذکور الزامی است.

وی اظهار داشت: اکنون محصولات ابریشم خاتون برای فرآورده دستمال کاغذی با نام تجارتی لبخند، آبشاران سفید برای محصولات دستمال کاغذی، کاغذ توالت و حوله کاغذی، تعاونی 333 رخ ناز برای فرآورده های دستمال کاغذی و کاغذ توالت با نام های تجاری الناز، خاطره، طار و کاشف، صنایع پزشکی و بهداشتی افرند برای محصولات حوله کاغذی و کاغذ توالت، و نرمه برگ پاییزان برای فرآورده دستمال کاغذی دارای پروانه استاندارد معتبر هستند.

مردم لرستان از خرید و مصرف دستمال کاغذی‌های غیراستاندارد خودداری کنند

مدیرکل استاندارد، از مردم لرستان خواست تا از خرید و مصرف هرگونه دستمال کاغذی و فرآورده های سلولزی فاقد نشان استاندارد خودداری کنند.