همزمان با بزرگداشت روز دانشجو جشن دانش آموختگی جمعی از دانشجویان آموزشکده فنی و حرفه ای سما واحد رشت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، در این مراسم  که با حضور محمد نیک پسند دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان برگزار شد،  ابراهیم باوفا رئیس آموزشکده فنی و حرفه ای سما واحد رشت  در سخنانی با تبریک روز دانشجو اظهار کرد: 16 آذر در تقویم ایران اسلامی یآدور شهادت سه دانشجوی مسلمان شهیدان مصطفی بزرگ ‌نیا، احمد قندچی و آذر شریعت ‌رضوی در دانشکده فنی  تهران است.

باوفا با بیان اینکه هویت و گفتمان جنبش دانشجویی، عدالت خواهی، نقد و طرح صحیح مسائل و مطالبه آگاهانه است، اظهار کرد: دانشجو یعنی امید، تلاش، آینده، صبوری، سازندگی، مجاهدت در علم و دانش است.

آموختن و آموزش بزرگترین ابزار تغییر و توسعه پایدار در جامعه

رئیس آموزشکده فنی و حرفه ای سما واحد رشت رسالت دانشجو را آموختن و اموزش عنوان کرد و افزود: آموختن و آموزش بزرگترین ابزار تغییر و توسعه پایدار در جامعه بوده و هست.

جشن دانش آموختگی آموزشکده سما  واحد رشت2

با وفا بیان کرد: رسالت دانشجوی مسلمان برخورداری از بینش و تحلیل سیاسی، پرسشگری، نگاه انتقادی و نقد پذیری و بصیرت و ترتقای معرفت دینی است.

دانشجو پرچمدار پیشرفت و توسعه پایدار جامعه اسلامی می باشد

رئیس آموزشکده فنی و حرفه ای سما واحد رشت با بیان اینکه دانشجو به اقتضای سن جوانی، داشتن انرژی متراکم از معرفت و بینش علمی و آرمان خواهی برخوردار است، تصریح کرد: دانشجو پیوسته در پی نقد وضع موجود به عنوان مشاوران و بازوان امین جامعه ، پرچمدار پیشرفت و توسعه پایدار جامعه اسلامی می باشد.

جشن دانش آموختگی آموزشکده سما  واحد رشت5

در این مراسم همچنین از امیر حسن لطفی دانش آموخته آموزشکده فنی و حرفه ای سما واحد رشت و جانباز مدافع حرم تجلیل شد.

تجلیل از دانشجویان برتر علمی و فرهنگی، برگزاری استندآپ کمدی، اجرای دکلمه، خوانش شعر طنز و  برش کیک منقش به فارغ التحصیلی دانشجویان از دیگر برنامه های اجرایی این مراسم بود.