رئیس حوزه هنری کردستان گفت: هنرمند جوان عضو کانون شعر حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان به بخش پایانی شانزدهمین جشنواره سراسری شعر و داستان جوان سوره راه پیداکرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، امین مرادی درجمع خبرنگاران کردستان از راه یابی جوان کردستانی به بخش پایانی شانزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره خبرداد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان اظهار کرد: براساس اعلام دبیرخانه جشنواره اثر میدیا حسنی از شاعران جوان عضو کانون شعر حوزه هنری از میان 772 اثر ارسال شده در بخش شعر این دوره از جشنواره به مرحله نهایی جشنواره راه پیدا کرد.

وی تصریح کرد: بنا به این گزارش بازخوانی آثار ارسال شده در بخش شعر را آقایان سید رسول پیره، حسین غفاری و سید جواد شرافت برعهده داشته‌اند که پس از بازخوانی 479 اثر شعر کلاسیک، 67 اثر ترانه، 188 اثر شعر نو (نیمایی و آزاد)، 38 اثر در بخش ویژه (مدح پیامبر (ص) و وحدت ) آثار راه یافته به مرحله نهایی و رقابتی را انتخاب و معرفی نموده‌اند. 

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان خاطرنشان کرد: شانزدهیمن دوره جشنواره سراسری شعر و داستان جوان سوره 12 و 13 آذرماه 97 به میزبانی حوزه هنری استان گیلان در شهر رشت با دبیری محمد جواد شرافت در بخش شعر و محمد رضا شرفی خبوشان در بخش داستان برگزار می‌شود.

به گفته مرادی، برگزاری کارگاه‌های ویژه و تخصصی شعر و داستان، در کنار جوایز ویژه و امتیازهای درنظر گرفته شده به برگزیدگان در زمینه چاپ آثار و همچنین پایین آمدن رده سنی از 30 سال به 25 سال از ویژگی‌های این دوره از جشنواره شعر و داستان جوان سوره است.