موج

مدیر عامل شرکت گاز کردستان؛

نشست هم اندیشی اصلاح فرهنگ مصرف حامل های انرژی با حضور احمد فعله گری مدیر عامل شرکت گاز کردستان ، لهونیان مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق ، محمدی مدیر عامل شرکت آبفای شهری ، خرم مدیر عامل آب منطقه ای ، مفاخری مدیر عامل شرکت آبفای روستایی به میزبانی شرکت توزیع نیروی برق برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛احمد فعله گری گفت:کارگروه اصلاح فرهنگ مصرف حامل های انرژی در استان کردستان تشکیل گردید.

 وی ضمن تشکر از کارگروه اصلاح فرهنگ حامل های انرژی اظهارداشت : به علت عدم رعایت مصرف استاندارد حامل های انرژی در مقاطع زمانی و در طول سال شرکت های خدمت رسان با مشکلات مواجه شده و باعث می گردد تا فشار مضاعفی بر دوش آنان سنگینی کرده و برای مدیریت انرژی برنامه ریزی فشرده ای صورت پذیرد.

فعله گری به دشواری استخراج ، پالایش و انتقال گاز طبیعی اشاره کرد و بیان داشت : گاز طبیعی در عمق چند هزار متری زمین با مشقت و سختی فراوان استخراج و برای تصفیه وارد پالایشگاه شده و پس از این اقدام وارد عملیات انتقال شده و هزاران کیلومتر را طی می کند تا به دست مصرف کننده برسد و این فرآیند پیچیده برای مصرف کننده ملموس نیست و فقط منابع عظیم گاز را مد نظر دارند که بایستی این طرز تفکر با اطلاع رسانی برای مردم روشن گردد تا زمینه فرهنگ سازی مصرف بهینه حامل های انرژی آسان گردد.

وی اضافه کرد: از برنامه های مهمی که در مورد مدیریت بر مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی اجرا می شود مقوله فرهنگ سازی با استفاده از ظرفیت های مختلف از جمله امامان جمعه و جماعت ، مدارس و دانش آموزان ، بسیج و نیروی های نظامی و انتظامی است که نقش بسیار زیادی در کاهش مصارف و حوادث دارد و این شرکت در سال های گذشته از طرق مختلف اقداماتی را انجام داده است که باعث افزایش سطح آگاهی مشترکان گاز طبیعی شده  و ما را در مواقع لزوم یاری داده اند.

مدیرعامل شرگت گاز کردستان در پایان سخنانش در مورد نقش ارزنده این کارگروه گفت: اگر کارگروه اصلاح فرهنگ مصرف حامل های انرژی برنامه ریزی مدونی را تنظیم نماید و بطور مستمر و مداوم و با برنامه زمان بندی شده اطلاع رسانی مطلوبی را مد نظر داشته باشد می تواند در جهت کنترل مصارف قدم های مثبتی را بردارد.

در ادامه جلسه  لهونیان مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق در مورد صرفه جویی در حامل های انرژی گفت: اصلاح فرهنگ حامل های انرژی منجمله گاز ، آب و برق از اهم چالش ها و ضرورت های پیش رو در این حوزه بوده و سیاست های فرهنگی وزارت خانه های نفت و نیرو از یکسو و آموزه ها و تعالیم دینی و اخلاقی در حوزه اجتناب از زیاده روی در مصرف از سوی دیگر صحه ای بر اهمیت موضوع جلوگیری ازمصرف بی رویه است.

لهونیان افزود : در مورد فرهنگ سازی مصرف بهینه  حامل های انرژی زمینه های همکاری مشترک بین سازمان های مرتبط وجود دارد که می توان با تدوین چندین سناریو در زمینه فرهنگ سازی و استفاده از ظرفیت های مذهبی قدم های مثبتی برداشت.

در ادامه جلسه  محمدی مدیر عامل شرکت آبفای شهری به توانمندی صدا وسیما در امر فرهنگ اشاره کرد و آنرا مناسب برای ابلاغ سیاست های کارگروه اعلام کرد.

 مفاخری مدیر عامل شرکت آبفای روستایی توجه بیشتر به مسائل فرهنگی در روستاهای استان اشاره کرد و با توجه به مصارف زیاد حامل های انرژی در بخش تولیدات کشاورزی و دامی و فرهنگ سازی در این زمینه را بسیار مهم توصیف کرد که باعث می شود درصد زیادی صرفه جویی حاصل شود.

خرم مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان کردستان استفاده از ظرفیت سمن ها و NGO ها که بصورت دواطلبانه حاضر به همکاری هستند را مورد مناسبی برای کمک در جهت فرهنگ سازی حامل های انرژی ذکر کرد.

در پایان جلسه مصوب گردید که با همکاری شرکت های حاضر در جلسه نشست هم اندیشی با حضور نماینده ولی فقیه در استان کردستان و حضور ائمه جمعه و جماعت سراسر استان برگزار گردد. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها