مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر اعلام کرد: 6 خدمه موتور لنج باری از غرق شدن نجات یافتند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سیاوش ارجمند زاده مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر درباره عملیات امداد و نجات ۶ خدمه موتور لنج باری، گفت: در پی اعلام اضطرار موتور لنج حادثه دیده  که در مسیر دبی  به بندر گناوه در حال تردد بود به مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی دیر، مبنی بر آبگرفتگی شدید و نیاز فوری به تخلیه آب، بلافاصله هماهنگی های لازم انجام و شناور های ناجی ۲۰ به منطقه اعزام شد.

وی افزود: با رسیدن ناجی ۲۰ به موقعیت اعلام شده ، تمامی ۶ خدمه موتور لنج باری از لنج نیمه مغروق تخلیه و به شناور ناجی۲۰انتقال یافتند.

ارجمند زاده تصریح کرد: به منظور نجات موتور لنج نیمه مغروقه از غرق شدن  طی هماهنگی یدک کش نجف نیز به منطقه اعزام شد تا در کنار ناجی ۲۰ پس از انجام عملیات نجات شناور و در صورت موفقیت، شناور مذکور را به اسکله بندر دیر انتقال دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر خطاب به فرماندهان و خدمه شناورها، تاکید کرد: به جهت حفظ امنیت و ایمنی هر چه بیشتر، پیش از انجام هر سفر دریایی ماشین آلات، موتور، بدنه و تجهیزات ایمنی و مقابله با حریق شناور  کنترل شود تا در زمان بروز سانحه احتمالی، دچار بحران نشوند.