معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه گفت: حدود دو درصد از کل ذخایر معدنی کشور در استان کرمانشاه است و از 68 نوع ماده معدنی شناسایی‌شده در سطح کشور، 20 نوع آن در کرمانشاه وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، عزت‌الله حاصلی بابیان این مطلب که 1.1 میلیارد تن از ذخایر  معدنی در کرمانشاه وجود دارد، ابراز داشت: تاکنون عملیات اکتشاف ذخایر معدنی در وسعت بیش از 14 هزار کیلومترمربع از پهنه‌های مطالعاتی کرمانشاه عملیاتی شده است.

معاون معدن سازمان صنعت معدن و تجارت کرمانشاه در خصوص شهرستان‌های مورد عملیات اکتشافی ذخایر مواد معدنی استان اظهار داشت: در پهنه گیلانغرب عملیات اکتشافی در محدوده‌هایی به مساحت 1250 کیلومترمربع به‌منظور کشف قیر طبیعی، در پهنه سنقروکلیایی اکتشاف مربوط به کانسارهای فلزی به مساحت 2800 کیلومترمربع، در هرسین عملیات اکتشافی در مورد سنگ‌های تزیینی در محدوده 110 و در پهنه اسلام‌آبادغرب نیز عملیات اکتشافی سنگ دولومیت در مساحتی معادل 2600 کیلومترمربع انجام می‌شود.

حاصلی درباره بخش میانی استان نیز یادآوری کرد: در این بخش پروژه اکتشاف کانسارهای رسوبی و غیرفلزی در بخش میانی استان کرمانشاه در محدوده‌ای به مساحت 8700 کیلومترمربع در حال انجام است.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه ذخایر معدنی مهم کرمانشاه را به ترتیب شامل بیتومین، مرمریت، فلدسپات، سنگ‌آهن، منگنز، دولومیت، سیلیس، سنگ لاشه، مخلوط کوهی، مارن و آهک، سنگ گچ و میکا عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: ازنظر ذخایر بیتومین رتبه اول کشور را دارد و از حیث سنگ‌های تزیینی نیز دارای جایگاه مناسبی است، به‌گونه‌ای که مرمریت شهرستان هرسین از شهرت جهانی برخوردار است.