معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۳ هزار مورد بازدید از تاسیسات گردشگری استان فارس صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، سید موید محسن نژاد معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون  بیش از ۳ هزار مورد بازدید از تاسیسات گردشگری استان فارس صورت گرفته است گفت:  نحوه خدمات رسانی مطلوب کلیه مراکز اقامتی( هتلها، هتل آپارتمانها، اقامتگاه های بوم گردی، مهمانپذیرها ، خانه های مسافر)، سفره خانه های سنتی، مراکز پذیرایی بین راهی، دفاترخدمات مسافرتی و گردشگری و دیگر تاسیسات زیر مجموعه این اداره، در دستور کار بازرسان در ۸ ماهه سال جاری قرار داشته است.

معاون گردشگری فارس افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد۳ هزار و ۸۰۰  بازدید از تاسیسات گردشگری استان فارس انجام شده است که یک هزار و ۴۸۷ بازدید در شیراز و ۲ هزار و ۳۱۳ بازدید در دیگر شهرستانها بوده است و به نسبت سال گذشته  با تعداد ۲ هزار و ۶۳۴ بازدید، ۴۵ درصد رشد داشته است.

محسن نژاد اضافه کرد: با افزایش بازدیدهای فنی و کارشناسی از زیرساختهای گردشگری در سال جاری نسبت به سال گذشته، میزان شکایت های دریافتی از این تاسیسات کاهش یافته است.

این مقام مسئول تصریح کرد:  بر اساس رسیدگی به ۸۳ شکایت از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، ۵ دفتر تعطیل، ۳ دفتر لغو مجوز و ۵ دفتر تعلیق شدند، همچنین  اخطارهای لازم جهت رفع مشکل به ۱۰ واحد پذیرایی و ۱۸ واحد اقامتی ارائه شد.

به گزارش موج، در حال حاضر استان فارس دارای ۴۷۵ واحد اقامتی- تفریحی شامل (هتل، هتل آپارتمان، متل، مهمانپذیر، مجتمع گردشگری-رفاهی، بوم گردی، واحد پذیرایی بین راهی) و ۲۲۳دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری است.