مدیرکل کمیته امداد اصفهان از بیمه تکمیلی ۱۵۸ هزار و ۴۰۷ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اصفهان در8‌ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، محمدرضا متین پور گفت:  بیش از پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای بهره‌مندی ۱۵۸ هزار و ۴۰۷ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اصفهان از خدمات بیمه مکمل در هشت‌ماهه نخست سال جاری هزینه شد.

وی بابیان اینکه هزینه‌های درمانی در بسیاری موارد کمرشکن است، گفت: به‌منظور تکمیل خدمات ارائه‌شده توسط بیمه‌های پایه درمانی کلیه مددجویان تحت پوشش این نهاد اعم از شهری و روستایی تحت پوشش بیمه مکمل درمان قرار دارند.

متین پورافزود: این خدمت در سه زمینه به مددجویان ارائه می‌شود که شامل پرداخت فرانشیز و مابه‌التفاوت خدمات مشمول بیمه پایه، خدمات تشخیصی و درمانی ضروری غیر پوشش بیمه پایه و خدمات جانبی درمان شامل هزینه رفت‌وآمد بیماران، امکانات اقامتگاهی و هزینه مراقبت از بیماران زمین‌گیر است.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان تعداد افراد بهره‌مند از این پوشش درمانی را ۱۵۸ هزار و ۴۰۷ نفر اعلام کرد و گفت: در هشت‌ماهه سپری‌شده از سال جاری بیش از پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در این زمینه هزینه شد.

وی به حمایت ویژه این نهاد از سه هزار و ۷۶۳ بیمار خاص و صعب‌العلاج اشاره کرد و گفت: این بیماران تا سقف ۱۰۰ درصد کمک‌هزینه‌های درمانی از خدمات بیمه مکمل کمیته امداد اصفهان بهره‌مند می‌شوند.

متین پور گسترش مؤسسات خیریه مردم‌ نهاد با رویکرد تخصصی به درمان و بهداشت نیازمندان را یکی از ضرورت‌های عرصه خیر و احسان اعلام کرد و افزود: بودجه‌ها و اعتبارات دولتی و کمک‌های مردم در قالب صدقه پاسخگوی روند رو به افزایش هزینه‌های درمان خانوارهای تحت حمایت این نهاد نیست و در مسیر حمایت مؤثر از مددجویان به هم‌افزایی فعالان این عرصه و جامعه پزشکان نیکوکار نیازمندیم.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان با اعلام اینکه در هشت‌ماهه سپری‌شده از سال جاری بیش از ۲۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان درزمینهٔ بهداشت، درمان و بیمه جامعه تحت حمایت کمیته امداد اصفهان هزینه شده است، گفت: نیکوکاران گرامی می‌توانند برای یاری‌رساندن به همشهریان نیازمند و ناتوان خود از تلفن نیکوکاری ۰۹۶۸۸۷ و درگاه پرداخت الکترونیکی #۰۳۱*۸۸۷۷* استفاده کنند.