رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: در 24 ساعت گذشته راهداران کردستان علاوه بر برف روبی حدود 200 کیلومتر از راه های استان حدود 50 نفر از افراد گرفتار در برف در محور سقز - مریوان را در راهدارخانه ها اسکان موقت دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، دانش زندی از برف روبی حدود 200 کیلومتر از راه های استان کردستان توسط راهداران خبرداد.

وی اظهار داشت: هم اکنون مه گرفتگی پدیده غالب در گردنه های محور سنندج - مریوان، سنندج - همدان، سنندج - دیواندره، سروآباد - پاوه و مریوان - سقز بیشتر از سایر محورها است.

زندی اضافه کرد: بارش برف در برخی دیگر از محورها از جمله گردنه تیتور محور سنندج - مریوان و اورامانات - دزلی شاهد بارش برف هستیم اما راهداران با سرعت مشغول برف روبی و نمک پاشی مسیرها هستند.

رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای کردستان افزود: بارش گسترده برف در محور اورامان - دزلی باعث شده تردد در این مسیر تنها با زنجیر چرخ میسر باشد.

زندی گفت: در بقیه محورها نیز بارش پراکنده برف و باران از جمله پدیده های غالب است از این رو رعایت نکات ایمنی برای تردد در محورها و همراه داشتن تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ برای تردد در محورهای استان ضروری است.

وی یادآور شد: در 24 ساعت گذشته راهداران کردستان علاوه بر برف روبی حدود 200 کیلومتر از راه های استان حدود 50 نفر از افراد گرفتار در برف در محور سقز - مریوان را در راهدارخانه ها اسکان موقت دادند.