رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جمع پرسنل بهداشت و درمان لاهیجان از راه اندازی مرکز جامع آموزش سلامت در لاهیجان خبر داد و افزود: این مرکز در سطح کاردانی و کارشناسی، دانشجو خواهد پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، نشست رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با کادر بهداشت و درمان لاهیجان، در محل مرکز بهداشت این شهرستان برگزار شد.

در این نشست موضوعاتی چون روند ارایه خدمت در این شهرستان، استقرار نظام ارجاع، احیاء خانه های بهداشت، توجه به مقوله پیشگیری توسط پزشکان خانواده، تدوین فرایند صحیح بین پزشکان خانواده و سایر کادر درمان، ارایه راهکار جهت افزایش راندمان ارایه خدمات، جذب نیروی متخصص و جبران کمبود نیروی انسانی، مورد توجه قرار گرفت.

لاهیجان قطب درمان شرق گیلان می شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به بهبود زیرساخت ها و فراهم آمدن تجهیزات، اظهار داشت: لاهیجان قطب درمان شرق گیلان می شود.

شاهرخ  یوسف زاده چابک با اشاره به این که کارکنان لایه های مختلف بهداشت و درمان کار خود را به خوبی انجام می دهند، تاکید کرد: بی شک، برای ارتقای کیفیت خدمات، ابتدا باید اقدامات بهبود، در سطح کلان دانشگاه اتفاق بیفتد.

گیلان- بازدید از مراکز بهداشتی لاهیجان

وی با مهم دانستن استقرار صحیح نظام ارجاع، ادامه داد: با استقرار نظام ارجاع در این شهرستان، سطح خدمات بهداشت و درمان نیز، بهبود چشمگیری خواهد داشت، در این راستا ادغام دو بیمارستان 22 آبان و سیدالشهدا(ع) و تجمیع کادر درمان در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: این اقدامات ضمن کاهش چشمگیر هزینه ها، کم شدن زمان انتظار ارایه خدمات را نیز در پی خواهد داشت و امیدوار هستیم که این تغییرات به نفع مردم باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تصریح بر این مطلب که امروز اعتقاد دانشگاه بر همگرایی است، یادآور شد: هیچ مرزی نباید بین فعالیت های بهداشت و درمان وجود داشته باشد.

دانشگاه بر اساس یک نقشه و برنامه جامع، در حال توسعه است

این مسوول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که دانشگاه بر اساس یک نقشه و برنامه جامع، در حال توسعه است، گفت: امروز دانشگاه حتی در این شرایط سخت اقتصادی در مسیر رو به رشد قرار دارد و انتظار می رود که مدیران در تمام سطوح، با در نظر گرفتن ظرفیت ها و امکانات، اهداف دانشگاه را محقق کنند.

گیلان- بازدید از مراکز بهداشتی لاهیجان1

 یوسف زاده چابک از راه اندازی مرکز جامع آموزش سلامت در لاهیجان خبر داد و افزود: این مرکز در سطح کاردانی و کارشناسی، دانشجو خواهد پذیرفت.

در حاشیه این نشست، از مراکز درمانی ۲۲ آبان لاهیجان، سیدالشهدا و شبکه بهداشت و درمان و مرکز بهداشت لاهیجان، بازدید شد.

به گزارش موج، بیمارستان 200 تختخوابی پیروز لاهیجان با 99 درصد پیشرفت فیزیکی و در نظر گرفتن تمامی امکانات درمانی و تجهیزاتی مانند دستگاه سی تی اسکن 16 اسلایس تا پایان آذر سال جاری به بهره برداری می رسد.