هوشنگ بازوند در واکنش به ارزان‌فروشی سیلوهای کرمانشاه، گفت: ارزان‌فروشی سرمایه‌های بومی کرمانشاه پذیرفتنی نیست و اگر اداره غله مستندات را ارائه کند، حتماً دستگاه‌های نظارتی موضوع را بررسی خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در خصوص فروش سیلوهای شرکت غله و خدمات بازرگانی کرمانشاه و واگذاری آن‌ها به بخش خصوصی، اعلام داشت: اگر تشخیص شرکت غله بر این است که این سیلوها ارزان فروخته‌شده و به قیمت کارشناسی اعتراضی دارند، حتماً دستگاه‌های نظارتی موضوع را بررسی خواهند کرد.

بازوند در جلسه ستاد مقاومتی استان کرمانشاه، در خصوص پیگیری صادرات آرد از کرمانشاه نیز اظهار داشت: احتمال اینکه دولت مازاد گندم را در اختیار صادرکنندگان بگذارد و یا ارز نیمایی برای واردات گندم به آن‌ها بدهد که بتوانند گندم تهیه و از آن آرد صادر کنند، بعید است.

وی خاطرنشان ساخت: علاوه بر بررسی سودآوری واقعی خرید گندم با ارز آزاد، تهیه آرد و سپس صادرات آن برای تجار که طبق نظر معاون اول رئیس‌جمهور مبنی بر اختصاص مجوز 100 تا 200 هزار تنی گندم به استان برای صادرات آرد با نرخ ارز آزاد مورد تجزیه‌وتحلیل قرار گیرد.

فعال‌سازی 55 واحد صنعتی راکد کرمانشاه در سال جاری

استاندار کرمانشاه گفت: فعال‌سازی 55 واحد صنعتی راکد کرمانشاه در سال جاری با این شرایط اقتصادی و ایجاد ظرفیت اشتغال برای تعداد زیادی از بیکاران کرمانشاه تحسین‌برانگیز است.

بازوند بابیان این مطلب که طرح تولید پوشاک در کرمانشاه باگذشت حدود 1.5 سال هنوز اجرایی نشده، امید چندانی به آن نیست، خاطرنشان ساخت: هنوز نه سازمان برنامه‌وبودجه و نه بانک‌ها اعتبار موردنیاز این طرح را تأمین نکرده‌اند و مسئولین می‌بایست تمرکز کاری خود را برای توسعه و سودآوری سرمایه‌های بومی همچون سیلوهای کرمانشاه معطوف سازند.