اداره کل هواشناسی لرستان اعلام کرد: عصر امروز چهارشنبه، سامانه بارشی وارد استان خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، اداره کل هواشناسی لرستان اعلام کرد: سامانه بارشی همراه با کاهش دما، عصر امروز چهارشنبه وارد استان خواهد شد و تا پایان هفته هوای استان را در برخواهد گرفت.

این در حالی است که بر اساس آخرین نقشه های پیش یابی، بعدازظهر امروز با ورود موج بارشی به نوار غرب کشور، علاوه بر کاهش دما، بتدریج و به تناوب تا قبل از ظهر جمعه شاهد فعالیت این سامانه در استان خواهیم بود.

این اعلامیه می‌افزاید: شدت بارش طی روز پنجشنبه و تا ساعات اولیه صبح جمعه خواهد بود که در برخی نقاط به ویژه جنوب و غرب با رعد و برق همراه است.

آب گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها پیش بینی می‌شود

همچنین بر این اساس آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها برای بسیاری از مناطق استان پیش بینی می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی لرستان نیز در این باره، گفت: با توجه به همراهی این سامانه بارشی با هوای سرد تراز میانی جو، برای مناطق سردسیر در نواحی شمال، شرق، گردنه ها و حتی ارتفاعات مرکز استان بارش برف و اختلال در تردد جاده ای پیش بینی شده است.

راضیه پیله وران، افزود: با این شرایط سرعت وزش باد نیز در ساعاتی تشدید خواهد یافت که امیدواریم این مهم مورد نظر عموم مردم قرار گیرد.

شنبه هفته آینده نیز آسمان لرستان با رگبار و رعد و برق همراه است

وی، یادآور شد: شنبه هفته آینده نیز در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست که توصیه می شود به منظور پیشگیری از خسارات احتمالی تمهیدات لازم بکار گرفته شود.