نماینده ولی فقیه در گیلان بر شناسایی و جذب جوانان خوش فکر توسط پارک های علم فناوری تاکید کرد و گفت: شرکت های دانش بنیان باید به صورت مستقل عمل کرده و خود را وابسته به دولتمردان نکنند زیرا دولت ها می آیند و می روند.

به گزارش خبرگزاری، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با رئیس و کارکنان پارک علم و فناوری و صاحبان شرکت های دانش بنیان گیلان اظهار کرد: پارک های علم و فناوری و مراکز دانش بنیان چشم کشور در تکنولوژی های کشور هستند.

وی ادامه داد: شرکت های دانش بنیان باید به صورت مستقل عمل کرده و خود را وابسته به دولتمردان نکنند زیرا دولت ها می آیند و می روند.

امام جمعه رشت اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان در صورتی می توانند مایه رشد جامعه ایرانی شوند که وابستگی به احزاب نداشته باشند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه پارک های علم و فناوری و مراکز دانش بنیان دو نهادی است که می تواند به صورت میان بر کشور را به تکنولوژی های مدرن جهانی برساند، تصریح کرد: در صد سال گذشته، ایران را از دنیا عقب نگه داشتند و با حضور جوانان اندیشمند در مراکز دانش بنیان باید این عقب افتادگی جبران شود.

صادرات فنی و مهندسی بهترین راهکار برای ارتقای شرکت های دانش بنیان

وی، رشد و شکوفایی کشور را نیازمند توجه دولتمردان به پارک های علم و فناوری و مراکز دانش بنیان دانست و بیان کرد: امروز صادرات فنی و مهندسی بهترین راهکار برای ارتقای شرکت های دانش بنیان است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر شناسایی و جذب جوانان خوش فکر توسط پارک های علم و فناوری، گفت: از پارک های علم و فناوری و مراکز دانش بنیان این انتظار می رود از جوانان خلاق استفاده کنند.

آیت الله فلاحتی در دیدار با رئیس و کارکنان پارک علم و فناوری گیلان1

آیت الله فلاحتی یادآور شد: پارک های علم و فناوری و مراکز دانش بنیان تشکیلاتی برآمده از مردم و برای مردم است.

صادرات ۳۸۳ هزار دلاری شرکت های دانش بنیان گیلان

رئیس پارک علم و فناوری گیلان نیز در دیدار مذکور گفت: رسالت پارک های علم و فناوری ایجاد مشاغل دانش بنیان و نوآوری در جامعه است.

علی باستی، حمایت از شرکت های کوچک و متوسط را از رسالت پارک های علم و فناوری عنوان کرد و افزود: چهار خدمت زیرساختی، حمایت از کسب و کار به منظور رشد شرکت های دانش بنیان، نوآوری و انتقال تکنولوژی و فناوری و شبکه سازی از برنامه های پارک علم و فناوری است.

فعالیت ۲۷۰ شرکت دانش بنیان در گیلان

وی با اشاره به فعالیت ۲۷۰ شرکت دانش بنیان در گیلان، بیان کرد: سال گذشته شرکت های مذکور ۱۴۰ قرارداد منعقد کردند و ۳۹ میلیارد تومان درآمد داشتند.

صادرات ۳۸۳ هزار دلاری شرکت های دانش بنیان استان

رئیس پارک علم و فناوری گیلان از صادرات ۳۸۳ هزار دلاری شرکت های دانش بنیان استان در سال ۹۶ خبر داد و تصریح کرد: ۵۰ درصد از شرکت های دانش بنیان گیلان در حوزه مهندسی فعالیت می کنند و ۲۹ درصد از شرکت ها در حوزه فناوری و آی تی هستند.